Domov Novinky Ovládač ELKO EP GSB3 – komfort z jedného miesta

Ovládač ELKO EP GSB3 – komfort z jedného miesta

Zdielať

Všetky prvky elektroinštalácie sa zdokonaľujú. Nie inak je tomu u vypínačov. Tento často zabúdaný prvok sa teraz dostáva do popredia záujmu ako z hľadiska funkčnosti, tak dizajnu. Je dôležitou, často aj jedinou súčasťou elektroinštalácie, ktorú koncový používateľ pozná. Obchodný dom, hotelový komplex, nemocnice, škola … veľké objekty, ktoré majú vysoké nároky na spoľahlivú a funkčnú elektroinštaláciu.

ELKO EP GSB3 01

Systém chytré elektroinštalácie iNELS – Smart Home & Building Solution, dokáže riadiť prevádzku celého domu z jedného miesta – dotykového ovládača. Nástenné ovládače s dotykovým ovládaním radu GSB3 od českej spoločnosti ELKO EP sa vyrába zo špeciálne tvrdeného skla s laserovým potlačou v čiernej alebo bielej farbe. Ich nespornou výhodou, oproti klasickým spínačom je, že zbernicová elektroinštalácie (iNELS BUS System), pre ktorú sú primárne určené, umožňuje integrovať viac funkcií do jedného miesta.

ELKO EP GSB3 02

Ovládač GSB3-60 je šesťkanálový. Každý kanál (tlačidlo) môže ovládať ktorýkoľvek prvok (spotrebič) v systéme. Výhodou ďalej je, že ovládač má integrovaný senzor teploty, svetelný senzor, ktorý aktivuje LED podsvietenie v tme, vibračné senzor ako spätnú reakciu po stlačení, LED indikáciu zopnutého / vypnutého spotrebiča. Od množstva 100 ks je možné u ovládačov potlačiť tlačidla ikonami (podľa priania zákazníka), čo je vhodné najmä pri veľkých realizáciách ako sú nemocnice, sanatóriá, kancelárie, hotely.

Zdroj: TS