Domov Recenzie Otestovali sme Liftago. Čo všetko prináša?

Otestovali sme Liftago. Čo všetko prináša?

Zdielať

Doprava taxíkom je v tejto dobe veľmi populárna najmä vďaka tomu, že v posledných rokoch sa na trhu objavujú zaujímavé alternatívy. Telefonáty na dispečing nahrádzajú jednoduchou, ale funkciami vyplnenou aplikáciou pre smartfón. Jednou z takýchto možností je aj aplikácia Liftago z českého prostredia.

Mnohí poznajú situáciu, keď vo veľkom meste potrebujú rýchlo taxík. V určitých časoch sa bežne stáva, že v taxislužbe práve nemajú žiadny voľný. Nakoniec záujemca môže stratiť naozaj veľa času zbytočne. Pred rokmi teda vznikol nápad. Obyvatelia, ktorí bývajú v Bratislave, Prahe, Ostrave, alebo tieto mestá radi navštevujú, môžu využiť služby Liftago.

Základná myšlienka je jednoduchá. Čo keby ľudia nemuseli volať do žiadnej taxislužby a dožadovať sa vozidla? Čo ak si ľudia budú môcť vybrať šoféra alebo filtrovať medzi autami, ktoré odvezú nielen cestujúceho, ale aj domáceho miláčika? Česká aplikácia Liftago používateľom ponúka tieto možnosti. Stačí si nainštalovať aplikáciu, ktorá používateľovi ponúka prehľad o aktuálnej polohe taxíkov v okolí. Je jedno, či používateľ vlastní zariadenie so systémom iOS, alebo Android.

Cez aplikáciu je veľmi jednoduché a komfortné objednať si taxík, pričom nie je potrebné nikam volať, stačí len párkrát kliknúť. Zákazník si pri objednávke nastaví začiatok a cieľ trasy, pričom aplikácia následne zobrazí odhadovanú sumu za cestu. Existuje tu tiež funkcia, ktorá umožňuje generovať promo kódy. Oceňujeme jednoduchosť aplikácie, ktorá nemá zložité rozhranie a je v nej možné jednoducho vybrať taxík, objednať ho a následne zaplatiť platobnou kartou priamo cez aplikáciu alebo v hotovosti.

Ďalšou výhodou je fakt, že aplikácia automaticky vyberie vozidlo najbližšie k miestu vyzdvihnutia. Za nevýhodu považujeme dlhšiu čakaciu dobu, keďže sa nám často stalo a to najmä v špičke, že vodiči neboli voľní a čakacia doba bola dlhá. Aplikácia umožňuje aj možnosť výberu vozidla alebo vodiča. Vďaka tomu je možné prispôsobiť jazdu podľa požiadaviek zákazníka.

Pokiaľ chce zákazník prevážať veľké množstvo batožiny, alebo si dopriať chvíľu komfortu v limuzíne, aplikácia to vďaka výberu umožňuje. Každý používateľ smartfónu nemá problém nainštalovať aplikáciu do svojho zariadenia. Objednávanie taxíka je veľmi jednoduché. Stačí potvrdiť polohu alebo vybrať miesto, kam má taxi prísť a vybrať si z dostupných taxíkov, pričom pri každom sa zobrazuje cena, typ vozidla a hodnotenie.

Následne po objednaní taxíka už stačí len na mape sledovať, kde sa dané vozidlo nachádza. Vďaka tomu je možné vyjsť von presne vtedy, keď prichádza taxík. Medzi iné funkcie aplikácie patrí aj história jázd, možnosť ohodnotiť taxi, kalkulátor ceny, ktorý dokáže vypočítať približnú cenu jazdy už pred jej začatím, a mnoho ďalších.

Za nevýhodu považujeme už spomenutú horšiu dostupnosť taxikárov zapojených v Liftago. Často najmä počas špičiek a keď to ľudia najviac potrebujú, môže nastať problém pri objednávaní – nie je to však pravidlo a treba s tým počítať. Keďže sa Liftago prezentuje ako služba taxikárov, každý uchádzač musí mať platnú licenciu, overený taxameter, poistenie prevážaných osôb a všetky ostatné potrebné veci vrátane psychotestov.

Zákazníkom, ktorí často a radi využívajú taxi služby, rozhodne odporúčame Liftago vyskúšať. Oceňujeme, že zákazník pri registrácii nemusí zadávať žiadne osobné údaje a zároveň ušetrí čas a peniaze na telefonáty. Čerešničkou na torte je potom fakt, že využitím služby podporíte šikovných vývojárov.