Domov Novinky Nové sídlo Googlu pohlcuje Wi-Fi „ako Bermudský trojuholník“

Nové sídlo Googlu pohlcuje Wi-Fi „ako Bermudský trojuholník“

Zdielať

Zlé šírenie signálu znamená, že zamestnanci sa museli vrátiť ku starým dobrým ethrenet káblom, alebo to riešia hotspotom zo smartfónu.

Aj majster tesár sa občas utne. Aj takto by sa dala konštatovať aktuálna problémová situácia pri internetovom gigantovi. Kampus v Bay View bol navrhnutý s najzvláštnejšou líniou strechy na svete. Nový prepychový kampus spoločnosti ale má zjavne veľký problém: zlé Wi-Fi. Agentúra Reuters uvádza, že podľa šiestich ľudí oboznámených so záležitosťou „prvú kancelársku budovu Googlu, ktorú si sám navrhol, už niekoľko mesiacov trápi nefunkčné alebo v lepšom prípade nepravidelné Wi-Fi“. Hovorca firmy potvrdil problémy a uviedol, že spoločnosť pracuje na ich odstránení.

Budova Bay View bola otvorená v máji 2022. Viceprezident Googlu pre nehnuteľnosti a služby na pracovisku David Radcliffe pri otvorení povedal, že toto miesto „predstavuje prvý prípad, keď sme vytvorili jeden z našich vlastných veľkých kampusov, a tento proces nám dal príležitosť prehodnotiť samotnú myšlienku kancelárie.“ Výsledkom je divoká štruktúra pripomínajúca stan s nápadnou strešnou líniou tvorenou prehnutými štvorcovými časťami. Samozrejme, všetko je z kovu a skla, ale tvar strechy vyzerá ako štvorce látky držané tyčami. Každá štvorcová časť má vysoké body na štyroch rohoch a v strede sa prevísa. Strecha je pokrytá solárnymi článkami, zbiera dažďovú vodu a zároveň prepúšťa prirodzené svetlo a firma ju nazýva „Gradient Canopy“.

Všetky tie vrcholy a parabolické časti stropu zrejme nie sú dobré pre šírenie Wi-Fi, pričom v správe agentúry sa uvádza, že strecha „pohlcuje širokopásmové pripojenie ako Bermudský trojuholník.“ Zamestnanci používaj ethernetové káble, používajú telefóny ako hotspoty alebo pracujú vonku, kde je Wi-Fi silnejšie. Jeden z anonymných zamestnancov pre agentúru povedal: „človek by si myslel, že vedúca svetová internetová spoločnosť to vyrieši.“ Mať kanceláriu so sotva fungujúcou Wi-Fi je určite nepríjemné pre spoločnosť, ktorá presadzuje plán „návratu do kancelárie,“ ktorý zahŕňa aspoň tri dni v týždni v sídle firmy. Hovorca spoločnosti uviedol, že spoločnosť už urobila niekoľko zlepšení a dúfa, že v najbližších týždňoch bude mať opravu.

Zdroj