Domov Novinky LG predstavuje nové TV postavené na Quantum Dot

LG predstavuje nové TV postavené na Quantum Dot

Zdielať

Technológia Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom, vďaka čomu je obraz ako živý a má skutočnú farebnú hĺbku. LG poprvýkrát predstavuje technológiu Quantum Dot ktorá má o 30% vyššiu farebnú škálu, pre ešte lepšiu reprodukciu farieb vo svojich nových TV.

LG Ultra HD CES 2015

Technológia funguje na základe prepojenia nanokryštálov o veľkosti dvoch až desiatich nanometrov. Kryštály s rozličnou farbou a veľkosťou sú súčasťou Quantum Dot filmu, ktorý je umiestnený pred LCD podsvietenia a umožňuje výrazne lepšiu farebnú reprodukciu aj jas obrazu.

LG IPS panely nových 4K Ultra HD (3840×2160) majú technológiu podsvietenia True Black Control, tá vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýtou čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas.

LG Quantumdot TV

Päť modelov nového radu 4K Ultra HD televízorov je vybavených multikanálovým ozvučením Ultra Surround System vytvoreným v spolupráci s Harman/Kardon. Sofistikovaný 4K Upscaler Algoritmus dokáže vylepšiť SD, HD aj Full HD obraz na porovnateľný s Ultra HD kvalitou. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení, vďaka čomu si na LG Ultra HD televízoroch užijete ten najkvalitnejší obsah.

Zdroj: TS