Domov Novinky iOS v budúcnosti prestane podporovať 32-bitové aplikácie

iOS v budúcnosti prestane podporovať 32-bitové aplikácie

Zdielať

V roku 2013 prišiel Apple s iPhonom 5S, ktorý ako historicky prvý Apple telefón disponoval 64-bitovým procesorom. Od tej doby sú čipsety Applu výhradne 64-bitové a teraz prichádza ďalšia rana do chrbta zastaraným aplikáciám.

Vo verzii iOS 10.3 beta sa totiž pri spustení akejkoľvek 32-bitovej aplikácie zobrazí okno s upozornením, že používate 32-bitovú aplikáciu, ktoré v nasledujúcich verziách iOS už nebudú podporované. Pre aktívnejších vývojárov to však žiadna rana nie je. Apple totiž už od začiatku roku 2015 rozkázal vývojárom, že všetky nové aplikácie musia byť od tohto dátumu 64-bitové, inak budú automaticky zamietnuté v prijímacom procese na obchod s aplikáciami iTunes.

Len niekoľko chvíľ po tomto vyhlásení Apple vyhlásil tiež fakt, že všetky aplikácie, ktoré budú aktualizované po júni 2015, musia byť 64-bitové. Je tak viac než jasné, že 32-bitové aplikácie by museli byť minimálne dva roky neaktualizované a teraz možno už vôbec nebudú dostupné, pretože Apple minulý rok s uvedením iPhonov 7 prehlásil, že vďaka dramatickým zmenám podmienok v procese schvaľovania aplikácií budú spätne preverované staršie aplikácie a ak takéto aplikácie nebudú spĺňať nové podmienky, medzi ktorými je aj nutnosť použitia 64-bitového kódu, budú vymazané z iTunes.

Zdroj: Macworld