Domov Novinky Hugo Barra: Redmi Note bude dostupný aj mimo Číny

Hugo Barra: Redmi Note bude dostupný aj mimo Číny

Zdielať

Xiaomi_Hugo_BarraSpoločnosť Xiaomi oficiálne oznámila, že nový smartfón Redmi Note nebude k dispozícii len pre čínsky trh. Bývalý Google zamestnanec Hugo Barra, v súčasný viceprezident spoločnosti Xiaomi potvrdil, že Redmi Note by sa mal predávať v bližšie nemenovaných trhov „veľmi skoro.“

Podľa Huga Barru, zaujme Redmi Note cenou – 129 dolárov za verziu s osemjadrovým procesorom taktovaným na 1,4 GHz a 1 GB RAM; 159 dolárov za model s osemjadrovým procesorom taktovaným na 1,7 GHz a 2 GB RAM. V oboch prípadoch ide o procesor MediaTek MTK6592. Ostatné (bežné) vlastnosti – operačný systém Android 4.2 Jelly Bean s prostredím MIUI.

Veľký 5,5 palcový IPS displej s rozlíšením 1280×720 pixelov, dualSIM a duálny pohotovostný režim, podpora microSD kariet, 13 MPx zadný fotoaparát s LED bleskom a 5 MPx predný fotoaparát. Nový telefón je dodávaný s 3200 mAh batériou, ktorá by mala poskytnúť dostatok „šťavy“ aj pre náročného používateľa.

Redmi-NoteDúfajme, že sa Redmi Note objaví čím skôr aj na našom trhu, alebo na zahraničnom e-shope, ktorý by zaslal smartfón aj na Slovensko resp. do Českej republiky.

Zdroj: Phonearena