Domov Novinky Huawei zaznamenal prelomový rok 2015

Huawei zaznamenal prelomový rok 2015

Zdielať

Spoločnosti Huawei sa v roku 2015 rozhodne darilo. Po tom, čo sa jej podarilo poraziť Xiaomi v počte predaných smartfónov, sa totiž stala jednotkou na čínskom trhu. Avšak Huawei sa nechváli len tým – na CES 2016 zverejnil niekoľko štatistík o tom, aký bol rok 2015.

Huawei Watch Jewel

Huaweiu sa podarilo dosiahnuť tretiu pozíciu v rebríčku výrobcov, čo sa týka dodaných kusov – išlo o 108 miliónov a v top trojke sa umiestnil aj v Španielsku, Taliansku, Belgicku, Švajčiarsku, Portugalsku a niekoľkých ďalších krajinách. Táto spoločnosť sa umiestnila na 88. mieste v zozname top 100 svetových značiek, zostavovanom spoločnosťou Interbrand (pričom Huawei bol rok predtým na 94. mieste), podľa zoznamu BrandZ 100 ide o 70. najhodnotnejšiu svetovú značku, podľa výskumnej inštitúcie IPSOS skončila spoločnosť na prvom mieste v raste povedomia o značke a čo sa týka povedomia o značne na kľúčových svetových trhoch, tam Huawei obsadil tretiu priečku.

Huawei P8 01

Čo sa týka smartfónov, dodávky jarnej vlajkovej lode Huawei P8 dosiahli po celom svete 4,5 milióna kusov a tento smartfón dostal niekoľko ocenení za najlepší smartfón roku 2015. Ďalej bolo dodaných vyše 7 miliónov kusov Mate 7, ktorý bol takisto niekoľkokrát ocenený. Menšia vlajková loď Mate S bola za 4 mesiace dodaná v počte 800000 kusov, pričom dosiahlo 9 celosvetových ocenení. Tento rok Huawei spolupracoval aj s Googlom, a ich výtvor, Nexus 6P, bol v Google Store vypredaný už počas prvého mesiaca.

Huawei Mate S 01

Čo sa týka iných spoluprác, tento rok sa Huawei spojil so spoločnosťou Swarovski pri uvedení Huawei Watch Jewel s 68 zirkónmi od Swarovski, s audio značkou Harman/Kardon pri výrobe tabletu MediaPad M2 10.0, s výrobcami automobilového priemyslu ako GM, Volkswagen či koncern PSA Peugeot Citroën v rámci integrácie 4G komunikačného modulu a mnohými ďalšími. Huawei tento rok napredoval aj vo vývoji, zabezpečil si 76687 patentov, z ktorých sa 18000 vzťahuje na zariadenia Huawei.

Zdroj: TS Huawei