Domov Novinky Huawei predstavil dva smartfóny, tablet a varianty P9

Huawei predstavil dva smartfóny, tablet a varianty P9

Zdielať

Spoločnosť Huawei predstavila v rámci berlínskej výstavy IFA 2016 novinky Huawei Nova a Huawei Nova Plus. Prvé smartfóny nového radu sa vyznačujú elegantne zaobleným spracovaním so zakriveným kovovým chrbtom a kvalitným fotoaparátom s pokročilými fotografickými funkciami.

Huawei Nova

Výrobca na konferencii predstavil tiež dva nové farebné varianty vlajkovej lode Huawei P9, model MediaPad M3 – najnovšiu vlajkovú loď medzi tabletmi a zároveň predviedol prémiové audio a multimediálne možnosti vytvorené v spolupráci s Harman/Kardon.

Huawei MediaPad M3

Vďaka kvalitne spracovanému oblému povrchu s 5“ (model Nova), resp. 5,5“ displejom pri modeli Nova Plus a kompaktnému telu sa smartfón veľmi dobre drží a je možné ho ovládať jednou rukou. Elegantný vzhľad zariadenia je docielený oblými tvarmi, zakriveným kovovým chrbtom a povrchovou úpravou s textúrou.

Huawei P9 new colors

Hlavný fotoaparát modelu Nova ponúkne 12 MPx, je vybavený vylepšenou šošovkou so širokou clonou a obrazovým snímačom umožňujúcim fotiť aj za znížených svetelných podmienok. 16 MPx fotoaparát Nova Plus dokáže zachytiť viac svetla pre ostrejšie fotografie. Fotoaparáty podporujú rýchle automatické zaostrovanie, k dispozícii je i predný 8 MPx selfie foťák.

Huawei Nova Plus

Smartfóny používajú procesor Qualcomm Snapdragon 625, ktorý využíva pokročilú 14 nm technológiu. Batéria s kapacitou 3020 mAh pri Nova a 3340 mAh pri Nova Plus ponúka technológiu Smart Power 4.0. Huawei Nova s 32GB ROM a 3GB RAM bude na Slovensku dostupný od novembra 2016 za 69 eur, zatiaľ čo Huawei Nova Plus sa aktuálne neplánuje predávať na Slovensku.

Tablet MediaPad M3 má 8,4“ obrazovku, je osadený výkonným osemjadrovým procesorom Huawei HiSilicon Kirin 950 a disponuje vysokokapacitnou 5100 mAh batériou. Osemjadrový procesor Huawei Kirin 950 poháňa tablet, ktorý zabezpečuje vysoký výkon pre sledovanie HD videí a hranie 3D hier.

Zdroj: Huawei