Domov Novinky Prichádza Huawei Mate 9 Porsche s Quad HD displejom

Prichádza Huawei Mate 9 Porsche s Quad HD displejom

Zdielať

Spoločnosť Huawei si pre nás pripravila veľké prekvapenie v podobe limitovanej edície s názvom Mate 9 Porsche, ktorý má zakrivený 5,5“ AMOLED displej s Quad HD rozlíšením čo predstavuje 534 ppi.

huawei-mate-9-01

Hrúbka smartfónu sa zastavila na 7,5 mm, hmotnosť na 169 gramov a kapacita batérie je 4000 mAh. Výrobca tu však pridal novinku v podobe technológie rýchlého nabíjania (SuperCharger) s 5A cez USB typu C. Počas 20 minút nabíjania bude zariadenie možné používať počas celého dňa. No pokiaľ nabíjanie potrvá len 10 minút na Mate 9 Porsche si budete môcť pozrieť dva celé filmy.

huawei-mate-9-porsche-edition-03

Spoločnosť použila procesor z vlastnej výroby a to HiSilicon Kirin 960, ktorý spolupracuje s 6 GB RAM a 256 GB vnútorným úložiskom. Je tu tiež operačný systém Android 7 Nougat s nadstavbou EMUI (Emotion UI). Cena zariadenia bude 1395 dolárov a jeho začiatok predaja je stanovená na koniec decembra.

huawei-mate-9-porsche-edition-01

Počas predstavenia sa veľa rozprávalo o duálnom fotoaparáte na ktorom sa podieľala spoločnosť Leica. Jeden fotoaparát má rozlíšenie 12 MPx, ktorý sníma všetky farebné spektrá a ten druhý je 20 MPx, ktorá sníma čierno biele farby. Ide o druhú generáciu fotoaparátu, ktorý bol použitý pri vlajkovej lodi P9 (ten bol 12+12 MPx). Najnovší procesor je schopný zachytiť videa v rozlíšení 4K čo je ďalšia inovácia oproti P9.