Domov Novinky GoPro Hero 10 Black prichádza. Čo ponúkne?

GoPro Hero 10 Black prichádza. Čo ponúkne?

Zdielať

GoPro dokončuje ďalšiu sériu svojej akčnej (outdoorovej) kamery, ktorá by mala mať v tej najvyššej verzii označenie GoPro Hero 10 Black.

Dnes na internet unikli podrobnosti, ktoré nám prezrádzajú očakávané inovácie. Pokiaľ sa pozrieme do kalendára z minulého roka, zistíme, že spoločnosť vydala akčnú kameru GoPro Hero 9 Black 16. septembra. Od spomenutej udalosti prešiel skoro rok a tak nie je žiadnym prekvapením, že by sme sa mali dočkať v dohľadnej dobe nástupcu. Ten bude mať s vysokou pravdepodobnosťou označenie GoPro Hero 10 Black (v tej najvyššej verzii) a poskytne niekoľko zásadných noviniek, ktoré zvýšia celkovú úroveň videí a fotografií. Zákazníci by sa mali dočkať v prvom rade zvýšenia rozlíšenia. Zatiaľ čo súčasný model disponuje 20 MPx objektívom, jeho nástupca zrejme ponúkne až 23 MPx.

Samozrejme, kamerový čip bude vylepšený a tak budú fotografie ešte kvalitnejšie, než predtým. Zariadenie bude taktiež schopné natáčať 4K video pri 120 fps a 5,3K video pri 60 fps. Súčasný model zvláda 5K pri 30 fps. Ak ste fanúšikmi spomalených záberov, výrobca vás taktiež veľmi poteší. Novinka by mala zvládať 240 fps až pri 2,7K rozlíšení. Na to aby sa výrobcovi podarilo dosiahnuť vyššie uvedené hodnoty, do kamery musí zakomponovať aj výkonnejší čip. Vo vnútri by sa mal nachádzať procesor GP2, ktorý bude nie len rýchly ale takisto aj energeticky úsporný. Samozrejmosťou bude vyššia úroveň stabilizácie označená ako HyperSmooth 4.0.

Uniknuté marketingové materiály tvrdia, že by mal pripomínať stabilizáciu z gimbalu (ručný stabilizátor). Sme veľmi zvedaví, či sa to skutočne podarí. Živé vysielanie naďalej zostane v kvalite 1080p, technológia TimeWarp 3.0 získa väčšiu akceleráciu. Medzi ďalšie zachovalé funkcie od predchodcu patrí vodeodolnosť do hĺbky 10 metrov, podpora fotografií vo formáte RAW, SuperPhoto, HDR a možnosť použitia webkamery. Po vizuálnej stránke bude GoPro Hero 10 Black takmer rovnaké ako GoPro Hero 9 Black. Najväčšou zmenou bude novší nápis v modrej farbe na boku zariadenia.

Zdroj