Domov Novinky Google Mapy zmenia zobrazenie, čo prinesú?

Google Mapy zmenia zobrazenie, čo prinesú?

Zdielať

Prekladač Google nebol jedinou aplikáciou/službou, ktorá na konferencii Google I/O dostala ohlásené nové funkcie, rovnako tak aj Mapy.

Ešte tento rok dostanú Google Mapy niečo, čo sa nazýva imerzívne zobrazenie a názov je pomerne zrozumiteľný. Spočiatku by to malo fungovať v Los Angeles, Londýne, New Yorku, San Franciscu a Tokiu, pričom čoskoro pribudnú ďalšie mestá. Takže, prečo je okolo toho všetkého toľko rozruchu? Immersive view posúva Street View a letecké zábery na úplne inú úroveň a ich kombináciou používateľa vtiahne do atmosféry miesta, nech už sa nachádza kdekoľvek na svete. Povedzme, že chceme virtuálne cestovať do Londýna a „vzniesť sa nad Westminster, aby sme zblízka videli okolie a ohromujúcu architektúru miest, ako je Big Ben“. Služba Immersive View nám to umožní.

Pomocou časového posúvača možno zistiť, ako oblasť vyzerá v rôznych denných dobách a za rôznych poveternostných podmienok, a tak zistiť, kde sú najrušnejšie miesta. Keď prejdeme na úroveň ulice, môžeme si pozrieť informácie, ako je živá vyťaženosť a okolitá premávka, a dokonca sa pozrieť do reštaurácií a iných miest, aby sme získali predstavu, ako vyzerajú, skôr než tam pôjdeme. Pohlcujúci pohľad by mal fungovať „takmer na každom telefóne“ a je možný vďaka schopnosti spoločnosti Google spojiť miliardy Street View a leteckých snímok a vytvoriť „bohatý digitálny model sveta“.

Ekologické smerovanie sa po prvotnom debute v USA a Kanade čoskoro dostane aj do Európy, zatiaľ čo Live View je teraz k dispozícii pre vývojárov aplikácií tretích strán. Live View je funkcia, ktorá používateľom pomáha pri navigácii, keď sa prechádza po okolí, a to pomocou rozšírenej reality na zobrazenie šípok a pokynov. Už teraz ju využívajú spoločnosti ako Lime, aby pomohli jazdcom zaparkovať ich e-bicykle a e-kolobežky, zatiaľ čo Telstra a Accenture ju používajú na pomoc športovým fanúšikom a návštevníkom koncertov pri hľadaní ich miest, tribún a toaliet na štadióne Marvel v Melbourne. Ďalšie spôsoby využitia budú určite čoskoro nasledovať.

Zdroj