Domov Novinky Google Bard sa stal inteligentnejším

Google Bard sa stal inteligentnejším

Zdielať

Umelá inteligencia má teraz niekoľko nových zručností vrátane tvorby umenia a schopností exportu.

Na výročnej vývojárskej konferencii spoločnosti Google I/O 2023 boli predstavené neuveriteľné technológie – a nikoho neprekvapilo, že v popredí bola umelá inteligencia. Najmä aplikácia Google Bard sa dočkala niekoľkých významných aktualizácií, ktoré by ju mali posunúť vpred po jej priemernom uvedení a tlmenom prijatí. Navyše je teraz k dispozícii pre každého. Sissie Hsio, viceprezidentka a generálna riaditeľka pre Google Assistant a Bard, oznámila niekoľko závažných aktualizácií Barda, ktoré ho vyrovnajú – a v niektorých prípadoch aj prekonajú – ChatGPT a Bing AI Chat od Microsoftu. Tu sú najväčšie z mnohých veľkých aktualizácií, ktoré čoskoro pribudnú do chatbota.

1. Bard teraz dokáže vytvárať obrázky AI. Pravdepodobne najzaujímavejšou novou zmenou je pridanie vytvárania obrázkov AI prostredníctvom novej integrácie Barda s Adobe Firefly. Používatelia budú môcť pomocou aplikácie generovať obrázky spôsobom, ktorý odráža najlepšie generátory umelej inteligencie, ako sú Midjourney alebo Dall-E, bez toho, aby museli opustiť chat. Stačí zadať výzvu, ktorá zodpovedá požadovanému obrázku, a bot vygeneruje viacero obrázkov zodpovedajúcich danému opisu, ktoré môžete upraviť a prepracovať.

2. Vyhľadávanie pomocou obrázkov. Vizuálne schopnosti neumožňujú len vytvárať umenie, ale aj používať obrázky na vyhľadávanie. Dokáže napríklad prijať obrázky, ktoré nahráte, a poskytnúť k nim popis a odpovedať na výzvy pomocou obrázkov vytiahnutých z webu. Teraz sa napríklad môžete AI spýtať na pamiatky, ktoré musíte vidieť v Paríži, a dostanete odpovede, ktoré okrem bežného textu obsahujú aj obrázky. Získate fotografie pamiatok a destinácií, aby ste si mohli lepšie predstaviť, čo chcete navštíviť.

Bard to dokáže aj opačne, takže môžete využiť službu Google Lens a nahrať do aplikácie AI obrázky, na ktoré bot odpovie textom. Príkladom použitým počas podujatia bola fotografia dvoch psov, kde bol chatbot požiadaný, aby k fotografii vymyslel zábavné titulky. Bard sa teraz môže „pozrieť“ na obrázok a vymyslieť textové odpovede, ktoré zodpovedajú potrebám používateľov.

3. Bard je teraz kódovací génius. Pokiaľ ide o logické uvažovanie a kódovacie schopnosti, doteraz viedla umelá inteligencia Bing od Microsoftu, avšak nové funkcie Barda predstavené na Google I/O môžu spôsobiť, že v tomto smere predbehne svojho konkurenta. Umelá inteligencia dokáže vytvárať funkcie vo viac ako 20 programovacích jazykoch a pridávať komentáre, aby sa kód dal vysvetliť spolupracovníkom bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Navyše teraz uvedie, odkiaľ kód pochádza, napríklad odkazom na Github, aby ste sa mohli prekliknúť na originál. Umelá inteligencia dokonca môže pomôcť vylepšiť váš kód, napríklad poskytnúť personalizované hodnotenie kódu – funkcia, ktorá by mohla byť skvelá pre študentov.

4. Bard má nové možnosti exportu. Ak existuje nejaká funkcia, po ktorej komunita AI volala, je to poriadna funkcia exportu – a Google ju vo veľkom splnil. Zatiaľ čo na ChatGPT musíte všetko kopírovať a vkladať na samostatné miesto a dúfať, že si všetko zachová svoj prirodzený tok, Bard od Google bude mať teraz špeciálne tlačidlo „export“, ktoré presunie odpovede do Gmailu alebo Dokumentov. Táto neuveriteľne užitočná funkcia znamená, že teraz môžete z aplikácie vytvárať dlhé odpovede a bezproblémovo ich exportovať priamo do dokumentov. Navyše, ak náhodou pracujete v kolektíve, môžete svoje odpovede importovať priamo do e-mailu a zachovať tak plynulý a stručný pracovný postup.

5. Nové možnosti mapy. Bard teraz môže spolupracovať s aplikáciou Google Maps a zobrazovať používateľom miesta, reštaurácie a zaujímavosti na mape, aby si mohli vizualizovať, kde sa dané miesta nachádzajú. Ak napríklad chcete niekomu ukázať, kde sa nachádza Louvre, a chcete získať presný prehľad o umiestnení, môžete teraz požiadať AI, aby „mi to ukázal na mape“. Tým sa plánovanie dostáva na úplne novú úroveň a opäť posúva chatbota pred ostatných konkurentov poháňaných umelou inteligenciou. Keď to skombinujete s vyššie uvedenou integráciou obrázkov, môžete si naplánovať a upevniť celý výlet, od výberu reštaurácie až po nájdenie cesty a zistenie polohy hotela, a to všetko v rámci jedného chatu.

6. Už žiadny zoznam čakateľov. Táto zmena bola načasovaná vzhľadom na to, že Bing práve zrušil svoj zoznam čakateľov, ale áno: Bard je teraz dostupný pre všetkých. To znamená, že každý si môže vyskúšať Bard, a to hneď teraz, jednoducho tak, že pôjde na túto stránku. Je k dispozícii vo „viac ako 180 krajinách a územiach“ a ďalšie krajiny sa zrejme čoskoro objavia.

7. Tmavý režim! Malá čestná zmienka z hľadiska dostupnosti: Google Bard bude teraz môcť pracovať v „tmavom režime“, čomu sa veľmi tešíme. Je to oveľa príjemnejšie pre oči a odbúra to napätie, keď celý deň sedíte za stolom a pozeráte na obrazovky. Nesmierne sa tešíme, až sa nám dostane do rúk nový a (dúfajme) vylepšený Bard Google a budeme sa môcť sami pohrať so všetkými aktualizáciami. Spoločnosť si síce dala načas, aby sa dostala na vrchol pretekov v oblasti umelej inteligencie, ale teraz sa zdá, že je skutočným súperom v oblasti chatbotov s umelou inteligenciou.

Zdroj