Domov Novinky Elephone P9000: Prvý desaťjadrový smartfón na svete?

Elephone P9000: Prvý desaťjadrový smartfón na svete?

Zdielať

Niektoré čínske média naznačujú, že prvým smartfónom s desaťjadrovým procesorom bude Elephone P9000, o čo sa postará nový procesor od MediaTeku – Helio X20. Už v máji MediaTek oznámil nový desaťjadrový procesor Helio X20, ktorý využíva dvojicu procesorových jadier Cortex-A72 s taktom 2,5 GHz , ďalej štvoricu jadier Cortex-A53 s taktom 2 GHz a štvoricu jadier Cortex-A53 (1,4 GHz), ktoré sú určené na nízku  spotrebu.

MediaTek Helio X20

Hoci znie desať jadier veľmi dobre, otázna je ale ich využiteľnosť. Dnešné aplikácie majú problém aj so štyrmi jadrami, nie to ešte s desiatimi. Hlavným aspektom bude hardvérová optimalizácia využitia jadier, ale aj aplikácie a ich programovanie. Grafika bude  Mali-T880, ktorá bude najvýkonnejšou grafikou dosiaľ danou pre mobilné zariadenia. Celý čip je vyrobený 20 nm technológiou, ktorá je ale oproti konkurencií mierne zastaraná.

Elephone 9000 by mal na trh doraziť niekedy v októbri za cenu okolo 500 dolárov. Na výrobcu to je možno vyššia cena ako býva zvykom, ale ak sa pozrieme na parametre, nemôžeme sa jej čudovať, aj keď to bude mať oproti ostatným čínskym značkám ťažké. Elephone P9000 bude ponúkať 5,5“ displej s Full HD rozlíšením, 4 GB RAM, 20,7 MPx fotoaparát, pričom predný bude mať 8 MPx. Ďalej tu nájdeme 32 GB úložisko a 3100 mAh batériu. Telefónu nechýba podpora pamäťových kariet a funkcia DualSIM.

Zdroj: AndroidAuthority