Domov Novinky Čo všetko prinesie OnePlus 12? Vieme detaily

Čo všetko prinesie OnePlus 12? Vieme detaily

Zdielať

S blížiacim sa predstavením OnePlus 12 sa začínajú objavovať ďalšie podrobnosti.

Leaker DigitalChatStation zdieľal na Weibo dlhý príspevok, ktorý sa zameriava na displej a zároveň poskytuje reálne snímky zariadenia a jeho displeja BOE X1. OnePlus 12 bude vybavený 6,82″ 8T LTPO OLED s rozlíšením 3168×1440 px a obnovovacou frekvenciou 1-120 Hz. Panel vyrobený BOE nameral špičkový jas 4500 nitov v automatickom režime a 1722 nitov s manuálnym posuvníkom pri bežnom používaní. Nový únik informácií navyše zdieľa, že displej má priemernú hodnotu Just Noticeable Color Difference (JNCD) 0,35 a certifikát A+ od DisplayMate za výnimočný jas a presnosť farieb. Nový displej je vybavený 2160 Hz PWM stmievaním pre väčšiu ochranu očí. Vieme tiež, že nový panel vyvinutý BOE ponúkne lepšiu presnosť farieb vďaka algoritmom zvýraznenia slnečného svetla a technológii kalibrácie jedného pixelu.

OnePlus 12 príde v troch farbách (v bielej, zelenej a čiernej). Na plagátoch sa tiež uvádza, že predstavenie sa uskutoční 5. decembra o 14:30 miestneho času. To znamená, že na keynote 4. decembra pri príležitosti desaťročného výročia na OnePlus sa v skutočnosti nové oznámenia neobjavia.  Fotky naznačujú, že táto vlajková loď bude prvým smartfónom výrobcu s periskopovým objektívom pre teleobjektív. Podobný dizajn má však aj OnePlus Open. Štyri kruhy v štvorcovej formácii sú rovnaké ako pri OnePlus 11, ale LED blesk sa dostal mimo kruhového ostrova. Teraz je štvrtý malý kruh pravdepodobne vyhradený pre snímače RGB alebo snímač 3D ToF. Uvedenie na trh v Číne bude čoskoro, globálne predstavenie sa očakáva v januári 2024. BOE, Oppo a OnePlus pritom už skôr usporiadali spoločnú tlačovú konferenciu v Číne, na ktorej odzneli ďalšie podrobnosti o novej generácii zariadení.

OnePlus 12 a OnePlus Ace 3 budú debutovať s najnovšími LTPO OLED displejmi BOE s názvom X1 Oriental Screen. Model 12 bude mať rozlíšenie 3168×1440 px, zatiaľ čo Ace 3 ponúkne rozlíšenie 2772×1240 px. Oba panely ponúknu maximálny jas až 2600 nitov a budú dodávané spolu so zobrazovacím čipom Oppo P1. Nové panely získali certifikát A+ od DisplayMate za výnimočný jas a presnosť farieb. Nové panely sa môžu pochváliť algoritmami na zvýraznenie slnečného svetla a technológiou kalibrácie jedného pixelu, ktorá zabezpečuje, že každý subpixel je kalibrovaný nezávisle pre presnejšie farby a menej zrnitosti. BOE tiež spresnila, že jej nové displeje spotrebujú o 13% menej energie ako predchádzajúce ponuky a sú testované na dvojnásobne dlhšiu životnosť v porovnaní s konkurenčnými displejmi OLED. Panely sú tiež vybavené špičkovým vysokofrekvenčným PWM stmievaním a filtrovaním modrého svetla.

1 , 2 , 3