Domov Novinky Chystá sa nástupca Samsungu Galaxy A5

Chystá sa nástupca Samsungu Galaxy A5

Zdielať

V apríli tohto roku sme pre čitateľov recenzovali štýlový model A5, ktorý neurazil výbavou ani dizajnom a hoci latka s cenou je trochu vyššia, ide o populárny model. Nebol by to ale Samsung, aby sa nechystal ďalší model, ktorý by mal nahradiť práve model A5. Teraz sa v benchmarku GFXBench objavil neznámy model Samsung SM-510F, čo teda ponúkne?

SM-G510F_GFXBench_01

Podľa obrázku vyššie telefón bude používať starší Android 5.1.1 Lollipop, čo by znamenalo, že sa čoskoro dočká aktualizácie na Marshmallow, o zobrazenie sa postará 5,2“ Full HD displej, pričom bude používať osemjadrový procesor s taktom 1,6 GHz a technológiou big.LITLLE (4× Cortex-A57 + 4× Cortex-A53 jadra) spolu s grafikou Mali-T720.

Operačná pamäť má 2 GB, interné úložisko 16 GB, pričom používateľovi bude dostupných len 11 GB a nevie sa, či bude rozšíriteľné pamäťovými kartami. Zadný fotoaparát bude mať rozlíšenie 12 MPx a natáčať bude video vo Full HD, predný foťák ponúkne 5 MPx a taktiež bude natáčať Full HD video. Z klasickej konektivity v podobe GPS, Wi-Fi a Bluetooth vyčnieva iba NFC, čo by mohlo značiť prítomnosť Samsung Pay.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung A500 Galaxy A5 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: GSMarena