Domov Novinky Cena za 1TB Samsung Galaxy S10+ bude astronomická!

Cena za 1TB Samsung Galaxy S10+ bude astronomická!

Zdielať

Sme každoročnými svedkami toho, že sa ceny telefónov a najmä tých vlajkových postupne navyšujú. Už aj čínske modely atakujú magickú tisíceurovú hranicu, neustále sa však zvyšujú aj pamäťové verzie telefónov.

Najnovšie informácie zo zahraničného zdroja prezrádzajú, že terabajtová verzia pripravovaného Galaxy S10+ má byť až 1500 eur! Kde sú tie časy, keď mal telefón iba 16GB alebo 32GB pamäť a každý z nás ju dopĺňať pamäťovými kartami? Isteže, dokúpiť „pamäťovku“ je oveľa lacnejší spôsob rozšírenia vnútornej pamäte, avšak mnohí argumentujú rýchlosťami (hoci podľa nás to je irelevantné, nakoľko dnes rýchla pamäťová karta v pohode konkuruje rýchlosťami vnútornej pamäte a je oveľa lacnejšia, pozn. red). Prečo si však z pamäťových verzii nespraviť „business model“? Veď Apple už pred rokmi ukázal ako na to!

Ponúkať rôzne pamäťové verzie bez možnosti rozšírenia kartami je jedna vec a ponúkať druhú cestu, tzv. hybridnú je o trocha lepší spôsob. Myslíme tým hybridný slot – keď si môže používateľ vybrať, či použije buď 2x nanoSIM karty, alebo 1x nanoSIM plus 1x microSD kartu. V dobe, keď sú masívne rozšírené dual SIM modely by preto mnoho ľudí ocenilo klasický dual SIM plus slot na microSD. Pri poslednej „deviatkovej“ generácii pritom výrobca siahol pri hybridnom riešení a umožnil pri 512GB vnútornej pamäti a 512GB microSD karte priestor v kapacite 1TB. Teraz je však čas na „upgrade“ a novopredstavený model má rovno ponúkať 1TB – za 1500 eur.

Pre porovnanie uvádzame, že napríklad Apple iPhone XS Max s 512GB kapacitou stojí 1449 dolárov, takže je aj pochopiteľné, že dvojnásobná kapacita úložiska bude drahšia. Ale tie ceny sú naozaj astronomické… Dá sa pritom konštatovať, že ceny vlajkových lodí za posledné dva roky stoja toľko, ako „hlúpe“ tehličky za 30-tisíc korún v deväťdesiatych rokoch minulého storočia a vyššie verzie ich aj prekonávajú (v prepočte 995 eur pri konverznom kurze 1€=30,1260 SKK)

Zdroj: ubergizmo