Domov Novinky CAT predstavil nový odolný smartfón S40

CAT predstavil nový odolný smartfón S40

Zdielať

Caterpillar (CAT) predstavil ďalší prírastok do rodiny odolných smartfónov. Je tu priemerná výbava, vysoká cena a vysoká odolnosť. Pád či voda? Tak toho sa nezľakne.

Cat_S40_01

Začnime odolnosťou. Okrem IP68 certifikácie, ktorá nám dovolí telefón ponoriť až na hodinu do jedného metra pod vodu, máme tu aj vojenské štandardy – konkrétne MIL STD810G. Ten zaistí odolnosť voči pádom až z 1,8 metra na betón, takže je telefón náležite vybavený a zodpovedá mu aj hmotnosť a veľkosť. Nechýba funkcia pre ovládanie telefónu mokráma rukami, v rukaviciach a ďalšie užitočné funkcie.

Cat_S40_02

Z ďalších parametrov už potom nadšenie utíchne. 4,7“ qHD displej s technológiou Super Bright Displej spoločne s Gorilla Glass 4 tvorí priemerný základ. Čo ale určite nepochválite je procesor Qualcomm Snapdragon 210 so štyrmi jadrami na takte 1,1 GHz spoločne s grafikou Adreno 304.

Cat_S40_03

Operačná pamäť má potom kapacitu len 1 GB a interné rozšíriteľné úložisko ponúkne 16 GB. Zadný fotoaprát má rozlíšenie 8 MPx a selfie zaobstaráte maximálne v 2 MPx rozlíšení. Batéria má kapacitu ľahko nadpriemerných 3000 mAh a ako operačný systém bol zvolený Android 5.1.1 Lollipop. CAT S40 sa bude predávať od 1. augusta a to za astronomickú cenu okolo 560 eur.

Zdroj: AndroidAuthority