Domov Novinky Bitcoin klesá na 29-tisíc dolárov, čo sa aktuálne deje?

Bitcoin klesá na 29-tisíc dolárov, čo sa aktuálne deje?

Zdielať

Straty globálneho trhu s kryptomenami sa znásobili, keďže investori sa naďalej odkláňajú od aktív považovaných za rizikovejšie možnosti.

Straty pre trh ovplyvnili výkonnosť väčšiny mincí a Bitcoin nie je výnimkou. Cena najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie zaznamenala vo štvrtok ďalší prepad a je na najlepšej ceste k tomu, aby prvýkrát v histórii stratila osem týždňov po sebe. V číselnom vyjadrení sa BTC na globálnych burzách naďalej pohybuje okolo hranice 29 000 USD (približne 22,5 rupií), zatiaľ čo indická burza CoinSwitch Kuber oceňuje BTC na 30736 USD, čo je za posledných 24 hodín pokles o 1,82%. Na globálnych burzách ako CoinMarketCap, Coinbase a Binance sa cena Bitcoinu pohybuje na úrovni 28918 USD, pričom za posledných 24 hodín sa hodnota posunula o 2,78%. Podľa údajov spoločnosti CoinGecko hodnota BTC klesla výrazne pod bod, kde sa nachádzala minulý týždeň, a to o 5,1% v porovnaní s predchádzajúcim týždňom. Zatiaľ čo Bitcoin pokračuje v konsolidácii, Etheru sa tento týždeň darilo oveľa horšie. V čase publikovania článku má Ether na burze CoinSwitch Kuber hodnotu 1855 dolárov, zatiaľ čo hodnoty na globálnych burzách vidia hodnotu kryptomeny na úrovni 1748 dolárov, kde kryptomena za posledných 24 hodín klesla o závratných 9,01%.

Pokles hodnoty etherea za posledných 24 hodín znamená, že podľa údajov CoinGecko hodnota tejto kryptomeny za týždeň klesla už o 14,3%. Pokles zaznamenali BNB, Polkadot, TRON, Polygon a Chainlink, pričom najviac klesli Solana, Cardano a Avalanche. K väčšine sa pridali memecoiny Shiba Inu a Dogecoin, ktoré utrpeli značné poklesy hodnoty. Dogecoin má v súčasnosti hodnotu 0,08 USD po tom, čo za posledných 24 hodín stratil 4,02% hodnoty, zatiaľ čo Shiba Inu má hodnotu 0,000011 USD, čo je pokles o 9,28% za posledný deň. „Uprostred neistoty na trhu podpredsedníčka amerického Federálneho rezervného systému Lael Brainardová oživila dôveru v krypto, keď vidí nevyhnutnosť digitálnej meny amerického dolára a jej postavenie centrálnej banky v koexistencii so stablecoinmi. Brainardová dokonca zašla až tak ďaleko, že stanovila päťročný časový rámec na zavedenie digitálneho dolára, a vysvetľuje kritickosť prijatia digitálnej meny a riziká nezapojenia sa do budúceho digitálneho finančného systému. Napriek medvediemu trhu s kryptomenami podpora a viera v hodnotu a význam digitálnych aktív zo strany najväčšej svetovej ekonomiky svedčí o ústrednej úlohe, ktorú budú kryptografické aktíva naďalej zohrávať v budúcnosti financií,“ uvádza výskumný tím CoinDCX.

Zdroj