Domov Novinky Apple Unleashed: Čo možno dnes očakávať?

Apple Unleashed: Čo možno dnes očakávať?

Zdielať

Dnešný event Apple sa uskutoční o 19:00h nášho stredoeurópskeho času.

Kalifornský gigant dnes (18. októbra) organizuje podujatie Unleashed, ktoré sa bude vysielať online. Očakáva sa, že virtuálne podujatie prinesie celú sériu nových zariadení vrátane nových MacBookov Pro a Mac mini založených na modernizovanom čipe M1X. Povráva sa tiež, že popri nových zariadeniach predstavia aj nové slúchadlá AirPods. Okrem hardvéru by sme sa na dnešnom podujatí mohli dozvedieť aj o vydaní operačného systému macOS Monterey, ktorý bol ohlásený na júnovej konferencii WWDC, ale zatiaľ nebol vydaný. Event bude vysielaný z Apple Parku a možno ho sledovať naživo na webstránke spoločnosti, ako aj v Apple TV, alebo taktiež na oficiálnom kanáli YouTube.

Očakáva sa, že gigant využije svoje podujatie na to, aby priniesla všetky zostávajúce oznámenia, ktoré sa neuskutočnili na jej prvom podujatí jesennej sezóny minulý mesiac, kde sme videli iPhone 13 (a tiež 13 Pro), ako aj nové modely iPad a iPad mini a hodinky Apple Watch Series 7. Najočakávanejším predstavením sú nové modely MacBook Pro, o ktorých sa hovorí, že budú mať 14″ a 16″ displeje. Oba prídu s novým ARM procesorom vlastnej výroby s označením M1X (alebo možno M2). Očakáva sa, že oproti existujúcemu čipu M1 bude obsahovať štyri ďalšie výkonné jadrá. Nový procesor by mal prichádzať aj s možnosťou výberu až 32 grafických jadier, čo je viac ako maximálne osem grafických jadier dostupných v M1.

Špekuluje sa aj o tom, že Apple ponúkne v nových modeloch MacBook Pro mini-LED displeje. Analytik Ming-Chi Kuo tiež predpovedal výraznú zmenu dizajnu nových ponúk, ktorá by mohla zahŕňať návrat skoršieho nabíjacieho konektora MagSafe, ako aj ďalšie porty na rozšírenie konektivity. Nové MacBooky Pro zrejme neponúknu dotykový panel Touch Bar, ktorý nebol medzi používateľmi obľúbený. Okrem toho sa očakáva, že nové modely budú obsahovať aj čítačku kariet SD a port HDMI. Očakáva sa aj modernizácia Mac mini s čipom M1X, ktorý sa údajne objaví v nových modeloch MacBook Pro. Mark Gurman z Bloombergu nedávno naznačil, že nový Mac mini ponúkne štyri porty Thunderbolt oproti dvom, ktoré sú k dispozícii na súčasnej verzii Mac mini.

Očakáva sa, že Apple predstaví svoje slúchadlá AirPods 3, ktoré majú mať podobný dizajn ako AirPods Pro. Očakávať sa dajú aj niektoré vylepšenia na úrovni čipu, ktoré prinesú lepší zážitok z prehrávania hudby na cestách. Je pravdepodobné, že ak dnes nebudú nové slúchadlá predstavené, môžeme očakávať oznámenie prostredníctvom tlačovej správy ešte tento alebo budúci mesiac a to najmä vzhľadom na množstvo špekulácií, ktoré sú na internete. Posledným oznámením dnešného podujatia by mohol byť dátum vydania macOS Monterey. Nový macOS bol oznámený spolu s iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8 na júnovej konferencii WWDC 2021. Na rozdiel od ostatných operačných systémov však ešte nebol verejne vydaný. Spoločnosť Apple môže dnešné podujatie považovať za podujatie pre macOS Monterey, pretože prepracované MacBooky Pro budú pravdepodobne dodávané s novou verziou macOS už v základnej výbave.

Zdroj