Domov Novinky Apple predstavil nový MacBook, je najtenší v histórii

Apple predstavil nový MacBook, je najtenší v histórii

Zdielať

Aj keď na dnešnej tlačovej konferencií mal zožať všetku slávu Apple Watch, výrobca prekvapil novým notebookom MacBook, ktorý označil ako „revolučný“. Podľa špecifikácií sa síce jedná o malú revolúciu, avšak ako na tom bude reálne, uvidíme až v testoch.

macbook apple

Najväčším lákadlom nového modelu bude jednoznačne nízka hmotnosť – 900 gramov a rozmery, vďaka tenkému profilu 13,1 mm poráža takmer každého konkurenta, vrátane Apple MacBook Air, ktorý má hrúbku 17,3 mm. Ide teda o naozaj rekordmana, ktorý sa bude len ťažko prekonávať.

Zahanbiť sa nedá ani displej, ktorý dostal rozlíšenie 2304×1440 pixelov, čo na 12“ uhlopriečke vytvorí dokonalý obraz. Samotný displej je hrubý len 0,88 mm, čo taktiež nemá v tomto segmente konkurenciu.

Výrobca tiež vylepšil aj klávesnicu, ktorá je o 40% tenšia a zároveň by mala vydržať až štvornásobne viac ako klávesnica v starších notebookoch. Nechýba ani LED podsvietenie každého klávesu zvlášť a tiež je tu aj nový aj trackpad s názvom Force Touch, ktorý funguje bez niekedy otravného klikania a reaguje aj na tlak, čo sa hodí napríklad pri pretáčaní videa.

Najväčšia novinka je ale odstránenie ventilátora, takže notebook je chladený len pasívne. Toto zmenšenie umožnilo výrobcovi použiť špeciálne tvarované akumulátory, ktoré by mali vydržať až 10 hodín prehrávania videa či úsporný procesor taktovaný na 1,3 GHz s Turbo Boostom na 2,9 GHz.

macbook apple 01

Na tele nájdeme HDMI, USB aj Display Port, VGA a chýbať nebude ani obojstranný USB-C port, ktorý je menší ako klasický USB port. MacBook príde na trh 10. apríla za cenu 1299 dolárov, prípadne 1599 dolárov za najvýkonnejší model.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Aktuálna cena Apple MacBook MF855SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MJY32SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MK4M2SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MF865SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MJY42SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MK4N2SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: Apple