Domov Novinky Apple mení stratégiu cien zariadení, budú lacnejšie?

Apple mení stratégiu cien zariadení, budú lacnejšie?

Zdielať

CEO spoločnosti Apple, Tim Cook pripúšťa, že za zhoršenými predajmi sú vysoké ceny. Ako to bude spoločnosť riešiť? Zníži ceny smartfónov?

Pokles predaja boli medziročne o 15%, čo priznali oficiálne zo spoločnosti Apple počas zverejnenia finančných výsledkov. Analytik Steva Milunovicha to pripisuje vysokým cenám. Tim Cook síce tvrdí, že ceny v USA sa príliš nezmenili a ani predaje neklesli, podľa jeho slov však môžu byť pre spoločnosť problém práve trhy, kde sa cena mení. Napríklad v EÚ používa spoločnosť oveľa vyššie ceny v eurách, ako v dolároch (a pritom dolár je slabší ako euro).

Jedným z faktorov tiež môže byť fakt, že spoločnosť ceny zariadení prepočítava na lokálne meny priamo z dolárov a pokiaľ lokálna mena na hodnote klesala, tak spolu s vyššími nastavenými cenami na zariadenia a aj napr. vzhľadom na infláciu sa cena zariadenia na danom trhu výrazne líši a predraží, čoho výsledkom sú, logicky, nižšie predaje.

Aj tento fakt donútil spoločnosť, že sa rozhodla zmeniť stratégiu a tvorba cien na medzinárodných trhoch budú inak nastavené a mali by byť lacnejšie. Avšak iba na niektorých trhoch. Je škoda, že toto rozhodnutie sa netýka Slovenska, ani iných krajín EÚ – spomínajú sa iba rozvojové krajiny.

Zdroj: 9to5mac