Domov Novinky Apple iPhone je možné zničiť nastavením dátumu

Apple iPhone je možné zničiť nastavením dátumu

Zdielať

Apple práve zažíva ťažké časy. Apple iPad Pro sa nepredáva tak ako by mal, a to je prípad aj pri iPhonoch, u ktorých klesá nárast predaja. Problémom boli aj AC adaptéry, pri ktorých hrozil elektrický šok. Tu ale problémy Applu nekončia a na kopu sa pridáva ďalší.

Rôzni používatelia totiž nahlásili, že vypnutie automatického času a nastavenie dátumu na 1. január 1970 po reštarte „brickne“ zariadenie. Tento problém bol nájdený len na iPhonoch so 64-bitovými procesormi (teda 5S, 6, 6 Plus, 6S a 6S Plus). Dôvodom by mohol byť UNIX čas – ten sa totiž začína 1. januára 1970 o polnoci. Po konverzii času do iných časových pásiem by teda mohlo byť výsledkom negatívne číslo – a to sa systému nepáči.

Apple iPhone 1970 brick

Niektorým používateľom sa tento problém podarilo vyriešiť vybitím smartfónu, iní ho opravili vybratím a opätovným vložením SIM karty, čo spôsobí reset času na ten uvedený sieťou, avšak u niektorých nefungujú ani tieto riešenia. My len dúfame, že sa Apple ozve a problém vyrieši čo najskôr, lebo stačí chvíľka nepozornosti a ktokoľvek sa môže stať obeťou takéhoto „vtipu“.

Zdroj: 9to5Mac