Domov Novinky Aplikácia CP už dostupná aj pre iOS

Aplikácia CP už dostupná aj pre iOS

Zdielať

Začiatkom novembra sme vás informovali o vydaní aplikácie Cestovné poriadky CP – oficiálnej aplikácie k webovej stránke. Aplikácia je od dnešného dňa a k dispozícii už aj pre používateľov iOS. Aplikácia CP pracuje on-line, takže používa vždy aktuálne cestovné poriadky vrátane informácií o prípadných meškaniach a výlukách.

CP iOS 01

Odkaz na stiahnutie aplikácie, vrátane prehľadu jej hlavných funkcií nájdete na AppStore. Medzi hlavné funkcie aplikácie patrí vyhľadanie vlakových, autobusových a MHD spojov (a ich prípadných kombinácií), zobrazenie odchodov/príchodov z/do vybranej zastávky s možnosťou filtrovať na konkrétny spoj, inteligentné našepkávanie zastávok.

CP iOS 02

K dispozícii je aj predvyplňovanie smerov podľa histórie hľadania či obľúbených položiek, široké možnosti nastavenia parametrov pre rozšírené hľadanie (voľba dopravných prostriedkov, minimálny čas na prestup, nízkopodlažné spoje, spojenia pre cestujúcich s bicyklom a pod.). Ďalej sú k dispozícii podrobné informácie o spoji vrátane nástupišťa, koľaje a prípadné meškania.

CP iOS 03

V aplikácii je tiež aktuálna pozícia spoja, výlukách, orientačnej cene cestovného a radenia vlakových vozov, kontextové prepojenie do predajných systémov tretích strán pre rezerváciu/zakúpenie cestovného dokladu, šesť položiek off-line histórie hľadania, možnosť uloženia až 6 obľúbených spojení či sledovanie až 6 rôznych spojení v notifikačnej lište, zobrazenie trasy spojenia na mape, široké možnosti zdieľania výsledkov hľadania a Šepkár – sprievodca aplikáciou.

Zdroj: TS