Domov Novinky Aplikácia cestovné poriadky s novými funkciami

Aplikácia cestovné poriadky s novými funkciami

Zdielať

Od konca októbra je k dispozícii bezplatná natívna aplikácia pre mobilné zariadenia Cestovné poriadky CP, ktorá cestujúcim výrazne zjednoduší vyhľadávanie a orientáciu v cestovných spojeniach na Slovensku. Aktuálna verzia je dostupná zatiaľ pre zariadenia s operačným systémom Android, v krátkom čase sa však dočkajú aj užívatelia iOS.

CP Android 01

Za aplikáciou, ktorá na Slovensku dlho chýbala, stojí spoločnosť Chaps, ktorá v ČR vyvinula veľmi úspešnú a obľúbenú aplikáciu Idos, určenú na vyhľadávanie dopravných spojení. Bezplatná on-line aplikácia pre vyhľadávanie v spojení vlakovej, autobusovej a mestskej hromadnej dopravy je oficiálnou aplikáciou k webovej stránke a využíva vždy aktuálne cestovné poriadky, vrátane informácií o prípadných meškaniach a výlukách.

Cestujúcim ponúka základné funkcie ako sú vyhľadávanie vlakových, autobusových a MHD spojov a ich prípadných kombinácií, zobrazenie odchodov a príchodov z/do vybranej zastávky s možnosťou filtrovania konkrétneho spoja, návrh zastávok a prediktívne vyplňovanie údajov podľa histórie hľadania či obľúbených položiek.

CP Android 02

Vyhľadávanie trasy je možné zobraziť priamo v on-line mape. K dispozícii sú aj pokročilé možnosti nastavenia parametrov pre rozšírené hľadanie (voľba dopravných prostriedkov, minimálny čas na prestup, nízkopodlažné spoje, spojenia pre cestujúcich s bicyklom a pod.). Používateľ má k dispozícii podrobné informácie o spoji, vrátane nástupišťa, koľaje, prípadného meškania, aktuálnej pozície spoja, výlukách, orientačnej cene cestovného a radenia vlakových vozňov.

CP Android 03

Vďaka integrácii kontextového prepojenia do predajných systémov tretích strán si cestujúci môže lístok aj zakúpiť. Aplikácia neobsahuje reklamy a užívateľský komfort ešte zvyšuje off-line história šiestich posledných položiek hľadania, možnosť uloženia až 6 obľúbených spojení či sledovanie až 6 rôznych spojení v notifikačnej lište. Výsledky hľadania je možné jednoducho zdieľať cez e-mail a sociálne siete. K dispozícii je aj tzv. Šepkár, čiže sprievodca aplikáciou. Ocenia ho najmä užívatelia, ktorí sa s modernými technológiami ešte len zžívajú.

Zdroj: TS