Domov Novinky Android smartfóny ponúknu vysoký výkon. Prečo?

Android smartfóny ponúknu vysoký výkon. Prečo?

Zdielať

Výkon procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 je vynikajúci.

V neustále sa vyvíjajúcom prostredí mobilných technológií bude debut SD 8 Gen 4 v druhej polovici nadchádzajúceho roka znamenať výrazný posun. Táto špičková mobilná platforma je pripravená byť priekopníckou verziou založenou na očakávanom 3 nm procese TSMC. Výsledkom bude veľký skok vpred vo výkone a efektivite, ktorý je výzvou pre pokroky Apple v oblasti mobilných čipov. Práve chystaný čip od Qualcommu by mal využívať proces TSMC N3E, ktorý sa líši od procesu N3B používaného v modeli Apple A17 Pro. Variant N3E je prispôsobený ako verzia optimalizovaná pre nízku spotrebu a vyznačuje sa vyššou výťažnosťou. Vstup firmy do 3nm sféry nie je len o veľkosti procesu; znamená to strategický obrat smerom k vlastnej architektúre, odklon od verejných verzií ARM a začlenenie inovatívnej architektúry Nuvia pre jadrá CPU.

Jedným z najdiskutovanejších pokrokov je využitie vlastných jadier CPU Oryon založených na architektúre Nuvia, čo predstavuje transformačný a bezprecedentný posun v mobilných platformách výrobcu. Táto zmena sľubuje výrazné prepracovanie, zvyšuje očakávania a vytvára predpoklady pre revolučné zvýšenie výkonu. Kľúčovým prvkom, ktorý prispieva k výkonnosti Snapdragonu 8 Gen 4, je grafický procesor Adreno 830. Hoci podrobné špecifikácie ešte neboli úplne zverejnené, predbežné správy hovoria o skóre v programe 3DMark Wild Life Extreme okolo 7,200 bodov, čo dokazuje 10% výkonnostný náskok pred čipmi Apple M2 PC. Tento skok GPU podčiarkuje snahu spoločnosti dosiahnuť pozoruhodné grafické schopnosti.

Prognózy výkonu procesora SD 8 Gen 4 sú rovnako pôsobivé. Očakávania vychádzajú z výsledkov benchmarkov. Tieto odhady naznačujú výrazný skok vo výpočtovom výkone a nastavujú vysokú latku pre zariadenia so systémom Android, aby mohli lepšie konkurovať ponukám od Applu. Uvedenie procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 nie je len iteráciou, ale prelomovou zmenou, ktorá znamená novú éru v oblasti mobilného výpočtového výkonu. Spojenie 3 nm procesu, vlastnej prepracovanej architektúry a prísľubu bezkonkurenčného výkonu CPU a GPU robí z tohto uvedenia významný moment, na ktorý netrpezlivo čakajú technologickí nadšenci aj hráči v odvetví. Upozorňujeme, že výsledky sú založené na fámach a zatiaľ neboli oficiálne potvrdené.

Zdroj