Domov Novinky Amazon pripravuje Prime Air

Amazon pripravuje Prime Air

Zdielať

Oktoptéra  nie je z najväčších, a tak dokáže pochopiteľne uniesť jen menšie balíčky, konkrétnejšie s maximálnou váhou niečo málo cez 2 kilogramy. Tomu ale odpovedá 86% balíčkov, ktoré Amazon expeduje. O značne viacej je limitujúca výdrž batérií, ktorá obmezuje dolet, ktorý teraz má okolo 10 míľ.

Nejedná sa tak o nič, čo by mohlo zmeniť spôsob doručovaní zásielok, ktorý je v USA závislý na stovke až tisícke kilometrov dlhých cestách veľkých nákladných automobilov. Aj napriek tomu vraj Amazon berie vývoj vážne. Nie je známe, s kým nový spôsob leteckej expedície zásielok vyvíja. Naviac komerčné využitie dronov musí byť v USA ešte preverené príslušnými leteckými úradmi.

amazon-prime-air-drone

Podobne sa zdá pomerné diskutabilné aj to, ako by bol podobný spôsob doručovania výhodný nákladovo. Možno sa nám ale ponúka pohľad na nový spôsob expedície tovaru, ktorý zo začiatku využije iba len „kapitáni priemysel“ v najvyšších poschodiach mrakodrapov, ale postupne sa bude „vznášať na zem“ pre doručovánie každodenných zásielok. Jeff Bezos budúcnosť dronov/poštárov zhrnul takto: „Pripravte sa, bude to fungovať, stane sa to a bude to veľká zábava.“

Podľa vyjadrení na stránkach Amazon sa očakáva rozhodnutie FAA (The Federal Aviation Administration) umožňujúci komerčné využitie dronov do roku 2015. V tejto dobe už chcú byť pripravený.

Zdroj: The Verge