Domov Nezaradené Výhody body leasingu pre IT špecialistov

Výhody body leasingu pre IT špecialistov

Zdielať

Body leasing, známy aj ako outsourcing špecialistov alebo prenájom zamestnancov, je forma nájomnej práce.

Fungovanie je jednoduché a využívané medzinárodnými spoločnosťami i menšími firmami. V rámci tohto konceptu poskytovateľ služby vytvorí zmluvný vzťah s IT špecialistom, ktorému pridelí prácu na základe požiadaviek klienta. Body leasing získal na popularite hlavne z dôvodu získania služieb špecialistu na istú problematiku doslova cez noc. Rýchlosť je plusom pre firmy, ktoré potrebujú projekt dokončiť v striktne stanovenom termíne.

Outsourcing IT špecialistov je časovo flexibilný. Môže ísť o projekty, ktoré je nutné pripraviť behom pár hodín, niekoľkých dní, ale tiež mesiacov. Výhody čerpá objednávateľ, outscourcingová spoločnosť i IT freelancer. Pri využívaní služieb ušetria objednávatelia nielen v ekonomickej, ale taktiež organizačnej sfére. Vďaka tomu získajú skúseného a spoľahlivého špecialistu v danom odbore bez nutnosti ho zamestnať.

Táto možnosť vedie k šetreniu času, ktorý mnohé firmy strácajú pri náročnom a nákladnom procese náboru zamestnancov. Ďalším benefitom je možnosť rozšíriť služby a zakúpiť tzv. team leasing, kedy firma získa celý tím špecialistov. Obe sú veľmi populárne a takmer totožné služby, avšak je medzi nimi zopár rozdielov. Body leasing umožňuje zamestnať IT špecialistu len na konkrétny časový úsek a často bez ukončenia konkrétneho projektu. Ide vlastne o rýchle zaplnenie medzier v pracovnom tíme s nízkymi nákladmi.

IT freelancer dodáva svoje služby len po dobu dohodnutú v zmluve. Outsourcing je ideálny pre firmy, ktoré hľadajú pracovníkov na dlhšiu dobu a väčšie projekty. V prípade outsourcingu podnikateľ získava prístup k celej IT infraštruktúre poskytovateľa služieb spolu s možnosťou spolupráce s partnermi v blízkych lokalitách tzv. nearshoring. Body leasing prináša výhody a príležitostí, ku ktorým by sa bežne nedostali.

Každý túži po slobode, flexibilite a rozmanitosti práce. Všetky tri výhody získa vďaka spolupráci s firmou zaoberajúcou sa body leasingom. Body leasing umožňuje IT špecialistovi pracovať na rôznych projektoch, a to dokonca súčasne. Ide o prácu vo veľkých i menších spoločnostiach, čím je zaručená rôznorodosť bez rizika stereotypu. Freelancer sa počas nájmu svojich služieb stretne s rozmanitými technológiami a metódami, ktoré prispievajú k rozvoju a získaniu nových vedomostí.

Príležitosť na učenie sa a profesionálny rast sú neoceniteľným prínosom. Vzhľadom na dopyt je to aj cestou ku konkurencieschopným platom. Tento bonus ocenia hlavne freelanceri, ktorí práve opustili korporát a nemajú vybudované portfólio, je to tiež o práci na diaľku. Body leasing umožňuje pracovať kedykoľvek a z celého sveta. Pracovná flexibilita vytvára lepšie možnosti pre rovnováhu medzi prácou a súkromím.

Je len na používateľovi, či dávate prednosť práci cez deň, alebo v noci. Nezáleží na tom, kedy pracujete, ale na tom, aby ste splnili termíny. Na rozdiel od práce na trvalý pracovný pomer je body leasing o krátkodobých záväzkoch. Tento fakt je ideálny pre tých, ktorí majú radi rozmanitosť, zmenu a túžia spolupracovať s klientmi z rôznej sféry. Napriek tomu, že ide o prácu typu home office, je dobré mať po ruke ľudí, ktorí s projektom pomôžu. Preto je dôležité nájsť spoločnosť s viacerými pobočkami. Overte si tiež možnosť rotácie na projektoch pre prípad, že vám zadelená práca prerastie cez hlavu. Informujte sa o nefinančných benefitoch a možnostiach rozvoja vo firme.