Domov Nezaradené Skladacie mobilné telefóny nie sú iba od Samsungu

Skladacie mobilné telefóny nie sú iba od Samsungu

Zdielať

Keď sa povie skladací telefón, mnohí z nás si najprv predstavia telefón Samsung.

Kórejský výrobca priniesol na trh úspešné série Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Ostatní výrobcovia sa mu snažia konkurovať a prinášajú inovatívne riešenia, aby si tiež ukrojili podiel zo stále rastúceho segmentu skladacích telefónov. Google už predstavil svoj prvý Pixel Fold a OnePlus sa chystá tiež predstaviť svoj prvý skladací telefón. Ohybné mobilné telefóny vyvolali veľký záujem verejnosti a výrobcovia začali investovať veľa peňazí do ich vývoja. Do štyroch až piatich rokov sa stali súčasťou ponuky našich operátorov.

Skvele vybavené ohybné telefóny Samsung 4. generácie sú na trhu skoro rok a v júli sa chystá nová generácia vylepšeného Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Podľa zdrojov bude mať Samsung Galaxy Z Fold 7,6“ vnútorný a 6,2“ vonkajší displej. Oba displeje budú AMOLED s frekvenciou 120 Hz. O výkon sa bude starať Snapdragon 8 Gen 2 v spolupráci s 12 GB RAM. Na jar tohto roka sa známy Google rozhodla vstúpiť do kategórie ohybných telefónov. Predstavila tak svoj prvý skladací smartfón Google Pixel Fold, ktorý je najtenší na trhu. Zaujímavosťou je, že sa spolieha na procesor navrhnutý samotným výrobcom. Spoločnosť je známa tým, že je jedným z lídrov v oblasti využívania umelej inteligencie na fotografovanie a úpravu fotografií.

Čínsky OnePlus sa tiež chystá predstaviť svoje prvé ohýbateľné telefóny V Fold a V Flip pre európsky trh. OnePlus je sesterskou Oppo, ktorý predstavil už druhú generáciu úspešného radu OPPO Find N na čínskom trhu. Na trhu je aj niekoľko etablovaných výrobcov, ktorí už uviedli svoj prvý ohýbateľný smartfón a postupne ich v každej generácii vylepšujú. Patria k nim telefóny Huawei s skvelým modelom Huawei Mate Xs 2 alebo Huawei P50 Pocket.