Domov Novinky Spotify prekročil hranicu 600 miliónov aktívnych používateľov

Spotify prekročil hranicu 600 miliónov aktívnych používateľov

Zdielať

Spoločnosť zverejnila svoju štvrťročnú správu a čísla vyzerajú sľubne.

Za posledné tri mesiace streamovacia platforma zvýšila počet svojich MAU (mesačných aktívnych používateľov) o 28 miliónov, čím prekonala svoje očakávania a dosiahla 600 miliónov, čo je pre švédsku firmu nové maximum. Príjmy za celý rok 2023 dosiahli 3,7 miliardy eur, čo je o 16% viac ako v roku 2022. Prevádzkové príjmy síce skĺzli do červených čísiel so stratou 75 miliónov eur, ale spoločnosť sa pochválila, že jej príjmy z reklamy dosiahli historicky najvyššiu hodnotu 501 miliónov eur.

Medzi 602 miliónov aktívnych používateľov patrí 236 miliónov predplatiteľov služby Premium. Zvyšok je súčasťou bezplatnej služby, ktorá obsahuje reklamy a chýbajú v nej funkcie, ako je napríklad absencia náhodného prehrávania a sťahovania hudby na počúvanie offline. Počet platiacich používateľov sa zvýšil z 205 miliónov v 4. štvrťroku 2022, čo predstavuje 15%. Finančná správa odhalila, že platforma zaznamenala trvalý ročný rast vo všetkých regiónoch, pričom najviac vynikala Latinská Amerika.

Podľa interných údajov si 225 miliónov používateľov naladilo Spotify Wrapped, čo je kampaň na konci roka, ktorá poskytuje personalizovaný prehľad o počúvacích návykoch každého používateľa. Všetci platiaci zákazníci v Spojených štátoch si teraz môžu vybrať z viac ako 200,000 audiokníh s prístupom až 15 hodín mesačne. V 1. štvrťroku 2024 sa očakáva, že používateľská základňa dosiahne 618 miliónov používateľov a počet platiacich zákazníkov sa zvýši o 3 milióny.

Zdroj