Domov Periférie Recenzia: TP-Link Archer T4U

Recenzia: TP-Link Archer T4U

Zdielať

Určite u každého nastala situácia, keď potreboval stolný počítač pripojiť k sieti Wi-Fi tak, aby všetko fungovalo rýchlo a spoľahlivo. Alebo čo tak využiť potenciál nových Wi-Fi štandardov na starom notebooku? Hľadáte kvalitný a rýchly Wi-Fi USB dongle, ktorý ponúka podporu najmodernejších technológií? Predstavujeme zaujímavý model Archer T4U.

TP-Link Archer T4U 01

Produkt je zabalený v zelenej krabici, na ktorej možno nájsť základné informácie o výrobku. Z tabuľky na zadnej strane veľmi rýchlo a jednoducho zistíme, že model T4U je na samotnom vrchole všetkých USB Wi-Fi donglov od tejto spoločnosti. V balení sa nachádza ďalšia biela krabička, v ktorej na používateľa vykukne dongle v krásnom molitanovom držadle. Viac ako manuály a predlžovací USB 3.0 kábel tu nenájdeme.

TP-Link Archer T4U 02

Dongle má lesklý povrch, ktorý sa veľmi jednoducho poškriabe a zostávajú na ňom odtlačky prstov, preto neodporúčame výrobok prenášať bez ochranného puzdra, ale v nejakej pracovnej taške na notebook sa mu určite bezpečné miesto nájde. Na ľavej strane sa nachádza odnímateľná krytka USB portu, treba si dať pozor na to, aby ju používateľ nestratil. Na hornej strane sa nachádza malé tlačidlo WPS, pre rýchle spojenie s routerom.

TP-Link Archer T4U 03

Inštalácia ovládača z priloženého CD bola otázka troch minút a zvládne ju aj úplný začiatočník. Opäť ale máme výhradu k iba anglickej jazykovej verzii ovládača, ale jednoduchým preklikaním sa dá ovládač nainštalovať. Vďaka rozmerom 92×29×15 mm je prijímač masívny a dodávaný kábel na predĺženie výstupu USB 3.0 o meter ďalej pomôže v prípade ak nechce používateľ ostatné USB porty vedľa prijímača zablokovať, alebo v prípade, ak chce dongle umiestniť tam, kde bude lepší príjem.

TP-Link Archer T4U 04

Rýchlosť tu hrá prím. Vďaka podpore posledného štandardu 802.11ac vie prenášať dáta rýchlosťou až 867 Mbps. Lenže celková rýchlosť vyšplhá až na 1167 Mbps, vďaka dvojkanálovej Wi-Fi. Dongle kombinuje 5 GHz a 2,4 GHz pásmo pri prenose dát. Tie sa do počítača prenesú cez rýchle USB 3.0, ktoré používateľov nebude brzdiť. Len dodáme, že pre dosiahnutie týchto rýchlostí je nutné dobrý signál, router podporujúci tieto technológie a hlavne USB 3.0 konektor v počítači.

TP-Link Archer T4U 05

Model sme testovali na notebooku Lenovo G580, ktorý má na Windows 8.1 problémy s Wi-Fi ovládačmi na integrovanej sieťovej karte. Ľudia, ktorí sú na tom podobne, tento dongle iste ocenia. Ďalšia vec je, že 5 GHz pásmo so štandardom 802.11ac ešte nie je plne rozšírené a počítače s podporou týchto pásiem a štandardov sa objavujú až vo vyšších cenových reláciách, preto práve je dongle TP-Link Archer T4U vhodný práve pre nich.


Parametre a špecifikácie:

Rozhranie: 1× USB 3.0
Bezdrôtové štandardy: Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
Pásma: simultánne 2,4 GHz a 5 GHz
Tlačidlá: WPS
Rozmery: 92×29×15 mm
Hmotnosť: 90 gramov
Šifrovanie: WEP, WPA, WPA2
Obsah balenia: dongle, inštalačné CD, predlžovací kábel, návod

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Jednoduchá inštalácia
+ Najnovšie Wi-Fi štandardy
+ Predlžovací USB kábel
+ Prítomnosť USB 3.0

Mínusy
– Väčšie rozmery
– Lesklý dizajn
– Krytka USB konektora nie je súčasťou dongle

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link Archer T4U poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link