Domov Periférie Recenzia: SilverStone UC01

Recenzia: SilverStone UC01

Zdielať

Používatelia, ktorí vlastnia viacero zariadení, nemajú pravidelné nabíjanie jednoduché a často potrebujú viac voľných zástrčiek súčasne. Na tento problém však existuje jednoduché riešenie, napríklad aj SilverStone UC01. Čo všetko prináša?

Multinabíjačky sú nabíjačky so štyrmi alebo piatimi USB portami. Výhodou je šetrenie zástrčiek. Ak chce používateľ naraz nabíjať štyri zariadenia, nepotrebuje štyri pripojené samostatné nabíjačky do elektrickej siete, ktoré obsadia štyri predtým voľné zástrčky. Stačí pripojiť iba jeden napájací kábel, ktorý sa pripája do elektrickej siete a ten pripojiť do multinabíjačky. Nami testovaný model UC01 disponuje piatimi USB portami, do nich možno pripojiť už iba prepojovací kábel a ním nabíjať mobilné zariadenia.

Multinabíjačka má jednoduchý dizajn v tvare kvádra, ladený do bielej farby so šedým prúžkom na jednej strane. USB porty sú na bočnej strane, označené modrou čiarou. Oceňujeme malé rozmery aj hmotnosť, vďaka čomu je ľahko prenosná. Zariadenie sa vyznačuje viacerými ochranami proti skratu alebo prehriatiu a má aj prepäťovú ochranu. Výhodou je tiež „smart“ funkcia, ktorá zaisťuje nabíjanie primerané okolnostiam. To znamená, že podľa typu pripojeného zariadenia reguluje pretekajúci prúd. Maximálny nabíjací prúd je 2,4A na jeden port (avšak 8A celkovo), čiže pri piatich naraz pripojených zariadeniach je to len 1,6A na každý port.

Počas nášho testu sme pripojili viacero zariadení na nabíjanie – smartfóny Samsung Galaxy S7 Edge, HTC U Ultra, Huawei P10, Huawei P10 Plus a tablet NVIDIA Shield K1. Podľa testu možno povedať, že plný potenciál (teda 2,4A na jeden port) dosahuje multinabíjačka iba pri troch zapojených zariadeniach (3×2,4A=7,2A). Ak používateľ začne nabíjať štyri zariadenia naraz, maximálny nabíjací prúd poklesne na 2A pre každý port (4×2A=8A). Najhoršia situácia nastáva vtedy, ak chce používateľ nabíjať naraz päť zariadení – multinabíjačka vtedy dodá len 1,6A na každé naraz pripojené zariadenie (5×1,6A=8A), čo je už pre tablety alebo smartfóny s kapacitou 3000 mAh batérie veľmi malý nabíjací prúd.

Na testovanom modeli oceňujeme malé kompaktné rozmery a hmotnosť, či pekný kvádrový, biely dizajn. Pre bežného používateľa s najviac tromi súčasne nabíjanými zariadeniami ide o veľmi dobrého pomocníka. Nároční užívatelia s väčším množstvom zariadení však budú možno mierne sklamaní. Potenciál multinabíjačky totiž znižuje nízky maximálny prúd, ktorý sa prejavuje už pri štyroch zariadeniach súčasne. Ak používateľ pripojí päť zariadení s vyššou kapacitou batérie – ako v našom prípade – rýchlo zistí veľké rezervy testovanej multinabíjačky. Najmä preto ju odporúčame pre tých, ktorí nepotrebujú využívať súčasne viac ako tri porty, a teda nebude im prekážať nízky výstupný prúd.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 96×64×30,2 mm
Hmotnosť: 190 gramov
Výstup: 5× USB, 5V/2,4 A
Celkový výstup: max. 8A pre 5 USB

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Päť USB portov pre zariadenia
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn

Mínusy
– Nízky výstupný nabíjací prúd

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: SilverStone