Domov Periférie Recenzia: SilverStone NB05

Recenzia: SilverStone NB05

Zdielať

NB05 je teda multifunkčný notebookový chladič, ktorý okrem toho kombinuje RJ45 konektor (Ethernet), spolu s USB 3.0 hubom do jedného zariadenia. Hlučnosť chladenia je 25 dB. Počas dňa sme to nevnímali, počas noci v tichej miestnosti bolo však chladič počuť.

SilverStone NB05 05

Bežné notebooky sú chladené zospodu a všetky bežné chladiace podložky sú dosť rozmerné na to, aby sa dal na ne položiť notebook a aby ho bolo možné chladiť zospodu. Tento chladič je však podlhovastý a nasáva teplý vzduch zozadu. Takto konštruované chladenie je typické pre ultrabooky.

SilverStone NB05 03

Výrobca udáva maximálnu veľkosť 17“ notebookov. Hoci tie sa dajú položiť na túto podložku a chladiť ich, medzi chladičom a notebookom je vzduchová medzera čo má za následok oveľa nižšiu efektivitu chladenia.

SilverStone NB05 08 SilverStone NB05 11

Výhodou tiež je už spomenutý USB hub. Z jedného konektora USB tak možno mať hneď tri a všetky typu USB 3.0. To je samozrejme možné za predpokladu, ak máte aj na zariadení konektor tohto typu. Ak nie, vôbec to nevadí. Najnovší štandard USB je aj spätne kompatibilný s verziou 2.0 a staršími. Bude však pomalší.

SilverStone NB05 10

Vzadu na chladiči je tiež konektor RJ45, teda konektor na káblový internet (Ethernet). Nachádza sa tu vo verzii 10/100 Mbps, čo je v súčasnosti viac než dostatočné. Ak sú tu rýchle USB konektory, potešila by nás prítomnosť gigabitového LAN konektoru. To však pre väčšinu používateľov asi nebude až taký problém.

SilverStone NB05 04

SilverStone NB05 je ďalší produkt, ktorým si možno rozšíriť možnosti ultrabookov. Nie je to však bežný chladič. Ponúka totiž LAN konektor a USB hub s tromi portami. Pri kúpe treba však mať na pamäti, že tento chladič je určený pre ultrabooky, ktoré mávajú nasávanie teplého vzduchu zozadu. Hlučnosť nie je najnižšia, na trhu existujú aj tichšie podložky. Napriek tomu ide však o zaujímavý doplnok k ultrabookom.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 370×123,6×46 mm
Hmotnosť: 65 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 3× USB 3.0
Spracovanie: plast
Hlučnosť: 25 dBA
Ventilátor: 290 mm
Počet otáčok: 1250 ot./min.
Ďalšia výbava: 1× 10/100 Mbps RJ45 Ethernet konektor

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn
+ Funkcie USB a LAN
+ Kompaktné rozmery

Mínusy
– Hlučnejšie chladenie
– Primárne určené pre ultrabooky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: SilverStone