Domov Recenzie Recenzia: Samsung Galaxy Pro Tab 8.4

Recenzia: Samsung Galaxy Pro Tab 8.4

Zdielať

Nám bol doručený tablet vo Wi-Fi verzii. V balení je okrem tabletu k dispozícii aj USB kábel na nabíjanie a prepojenie tabletu a počítača, adaptér pre nabíjanie a taktiež rôzne dokumenty. Pri pohľade na jednotlivé hrany nájdeme tlačidlo napájania a dvojtlačidlo regulácie hlasitosti na pravej hrane. Na tejto hrane sa nachádza ešte aj infračervený port na ovládanie domácej techniky, ako televízor, DVD prehrávač a iné. Horná hrana ponúkne len 3,5 mm jack a ľavá hrana ponúka slot pre MicroSD kartu, ktorá je schovaná pod krytkou. Na dolnej hrane je v strede k dispozícii microUSB vstup pre nabíjanie, alebo prepojenie s počítačom. Po bokoch je dvojica kvalitných stereo reproduktorov.

Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8.4

Aj pri tomto tablete Samsung použil plastový zadný kryt, ktorý je uchytený na pevno. Táto zadná časť tabletu je spracovaná podobne ako to má Galaxy Note 3. Imitácia kože a po bokoch imitácia prešívania. Vzhľad tejto zadnej časti sa nám veľmi páči a vôbec nám neprekážalo, že je z plastu. Tu je k dispozícii len 8 MPx fotoaparát a LED blesk. Potom je tu už len názov spoločnosti v strede. Fotoaparát má automatické zaostrenie a na výber je dostupných desať režimov (krásna tvár, najlepšia fotografia, najlepšia tvár, ozvučená snímka, dynamický záber, HDR, guma, panoráma a šport). Fotoaparát ponúka rozlíšenie 3264×2448 pixelov v režime 4:3. Je možné taktiež zapnúť sériové snímanie, detekciu tváre a ďalšie. Video je možné zachytiť v rozlíšení 1920×1080 pixelov v režime 16:9. Pri natáčaní videa sme postrehli, že v pravom hornom rohu sa zobrazuje aktuálna veľkosť snímaného videa, čo je celkom fajn. Fotografie ale aj videá zachytené týmto fotoaparátom sú veľmi dobré a nemáme k nemu žiadne výhrady.

Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8.4-2

Prednú časť tabletu zaberá 8.4 palcový Super Clear LCD displej s rozlíšením 2560×1600 pixelov. Nad displejom sa v strede nachádza názov spoločnosti a vedľa je senzor okolitého svetla, ktorý automaticky prispôsobí jas displeju. Taktiež tu je predný 2 MPx fotoaparát na videohovory, alebo vyhotovenie selfies fotografií. Táto predná kamera dokáže nahrávať Full HD videá. Pod displejom je v strede hardvérové tlačidlo,tak ako to je na smartfónoch spoločnosti Samsung. Po oboch stranách sú podsvietené dotykové tlačidla multitasking a späť. Podržaním stredového tlačidla sa otvorí Google Asistent.

Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8.4-6

Tablet „beží“ na štvorjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz doplnený grafikou Adreno 330. Galaxy Pro Tab 8.4 ponúka 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäti, ktorú je možné rozšíriť pomocou MicroSD kartou do veľkosti 64 GB. Operačným systémom tabletu je Android 4.4.2 KitKat doplnený o nadstavbu TouchWiz a taktiež je tu pridaný takzvaný Magazin. Magazine je niečo podobné ako v prípade spoločnosti HTC a jeho BlinkFeed. Takže si tu môžeme nastaviť zobrazovanie noviniek, bohužiaľ len zahraničných stránok ako napríklad ESPN, NBA, FIFA atď. Taktiež je možné pridať si kalendár, E-mail, LinkedIn, Twitter či YouTube.

Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8.4-7

Spoločnosť Samsung pridala aj nový efekt odomknutia a to je Roleta. Nájdeme tu aj Akvarel a Vlnky. V nastaveniach je možné si nastaviť snímanie obrazovky prejdením ruky po obrazovke ako to poznáme už od smartfónu Galaxy S3. Taktiež zakrytím displeja rukou je možné pozastaviť alebo stlmiť zvuky. Na tablete sme samozrejme našli aj možnosti ako: inteligentné zapnutie obrazovky, inteligentné otáčanie, inteligentná pauza. Tablet tiež ponúka možnosť pridať ďalšieho používateľa tabletu. Do multitaskingu sa už nedostanete podržaním domáceho tlačidla, ale len stlačením ľavého tlačidla, ktoré na smartfónoch plnilo funkciu menu. Multitasking sa zobrazí v dolnej časti displeja čo je zmena oproti predchádzajúcim modelom.

Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8.4-3

Prekvapením je neprítomnosť aplikácie na ovládanie domácej techniky a preto si ju bude musieť každý stiahnuť zo Samsung obchodu alebo Google play store. Ide zrejme o šetrenie vnútornej pamäte, ale to by potom neboli pred-inštalované žiadne aplikácie. Pri používaní tabletu sme samozrejme nezaznamenali žiadne sekanie. Celkovo je tablet veľmi dobre spracovaný, či po stránke dizajnu, alebo po stránke softvéru.

Tablet by sme skôr odporúčali tím, ktorý si potrpia na kvalitný tablet počas pracovných rokovaní či prezentácii. Alebo pokiaľ by niekto chcel zaujať tabletom, ktorý je na vyššej úrovni ako ostatné.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat + nadstavba TouchWiz UI
Chipset: Qualcomm Snapdragon 800
Procesor: štvorjadrový 2,27 GHz
Grafika: Adreno 330
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz + LTE
Rozmery: 219×128,5×7,2 mm
Hmotnosť: 331 gramov (Wi-Fi verzia), 336 gramov (3G verzia)
Displej: 8.4 palcový Super Clear LCD, dotykový (kapacitný), 2560×1600 pixelov
Fotoaparát: 8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videa (1920×1080 pix, 60 fps)
Predná kamera: 2 MPx, nahrávanie Full HD videa
Pamäť: 2 GB RAM + 16 alebo 32 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), DLNA
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, TV-Out
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, Glonass, akcelerometer, infraport
Batéria: Li-Ion 4800 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy:
+ Rozmery, hmotnosť a dizajn
+ Dobrý výkon
+ Fantastický displej
+ Výdrž na jedno nabitie
+ Jas displeja
+ Prítomnosť slotu na microSD karty
+ Nový Android 4.4.2 KitKat
+ Možnosť nainštalovania Knox
+ Stereo reproduktory

Mínusy:
– Zle umiestnené reproduktory
– Chýba S Pen
– Magazin UX nie je možné vypnúť

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab SM-T3110ZWAXSK poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Samsung Galaxy Pro Tab 8.4-AnTuTuSamsung Galaxy Pro Tab 8.4-AnTuTu2
Samsung Galaxy Pro Tab 8.4-AnTuTuXSamsung Galaxy Pro Tab 8.4-AnTuTuX2
Samsung Galaxy Pro Tab 8.4-CF BenchSamsung Galaxy Pro Tab 8.4-Quadrant
Samsung Galaxy Pro Tab 8.4-NeNa
Samsung Galaxy Pro Tab 8.4-VellamoSamsung Galaxy Pro Tab 8.4-Vellamo2
Zapožičal: AGEM