Domov Audio Recenzia: Niceboy Raze Neon

Recenzia: Niceboy Raze Neon

Zdielať

Otestovali sme malý a kompaktný reproduktor na cesty s RGB podsvietením.

Prenosný reproduktor Raze Neon zaujme na prvý pohľad netradičným dizajnom a tiež farebnými efektmi. Má malé rozmery, je vyrobený z plastu, napriek tomu má však kvalitnú konštrukciu. Horná časť má odnímateľnú krytku, pod ktorou je USB-C na nabíjanie, USB-A pre pripojenie USB kľúča, 3,5 mm audio jack konektor pre pripojenie linkového vstupu a microSDHC slot pre pamäťovú kartu. Na hornom paneli sú aj ovládacie prvky reproduktora – tlačidlo na nastavenie RGB farieb a ich zmenu (profilov), na spárovanie s druhým reproduktorom, zapnutie/vypnutie podsvietenia. Tiež aj na prepínanie piesní dopredu a dozadu a na samotné vypnutie. Tlačidlá na ovládanie hlasitosti sú na zadnej strane. Rozhodne poteší aj zvýšená odolnosť voči prachu aj vode podľa IPX6 čo znamená, že odolá šplechotu z bazéna aj daždivému počasiu.

Pri tomto modeli možno používať aj technológiu True Wireless, takže možno prepojiť dva rovnaké reproduktory medzi sebou a získať tak lepší (priestorový) zvuk. Rozhodne aj oceňujeme funkciu handsfree pre telefónne hovory vďaka integrovanému mikrofónu. Praktická je tiež funkcia powerbanky, stačí pripojiť smartfón cez USB kábel do USB-A priamo na reproduktore. Z technológii možno tiež spomenúť ešte Bluetooth 5.0. Batéria má výdrž 12 hodín na jedno nabitie. Prenosný reproduktor s meničmi 66 mm poskytuje výkon 15W. Farebné RGB podsvietenie s deviatimi režimami sa nachádza na prednej strane.

Na test kvality reprodukcie používame streamovaciu službu TIDAL HiFi s bezstratovou kvalitou zvuku. Hoci má reproduktor viac než dostatočnú úroveň hlasitosti, pre náročnejších audiofilov nie je produkt určený. Kvalita reprodukcie zvuku je vzhľadom k cene primeraná. Reproduktor je vhodný pre bežných používateľov, ktorí si chcú hudbu len pustiť a počúvať ako pozadie, a to aj pri nižšej kvalite audio vstupu. Vhod padne napríklad na počúvanie popri práci. Rozhodne ide o kvalitnejšie audio ako má väčšina notebookov a smartfónov vo svojom portfóliu. Ak teda používatelia chcú popri práci alebo len tak v pozadí počúvať hudbu, testovaný model má zmysel. Jeho cena je na úrovni 50 eur.

Spolu s malým a kompaktným prenosným reproduktorom so zaujímavým podsvietením si možno vychutnať aj príjemnú atmosféru pri vychutnávaní nápojov. Objavte exotiku v podobe alkoholických nápojov Captain Jack, ktoré v sebe majú nádych pirátskeho dobrodružstva, cestovania a tropickej atmosféry Karibiku. S obsahom 6% alkoholu sú skvelou alternatívou k tradičným pivám či miešaným nápojom. Captain Jack je značka ochutených špeciálnych ležiakov, ktorá je v predaji v 3 variantoch: Original, Cuba Libre a novinka Exotic Daiquiri. Nápoj odporúčame servírovať vychladený a s limetkou alebo citrónom pre ešte sviežejšiu chuť.

Captain Jack Original v sebe kombinuje osviežujúcu chuť piva s korenistými tónmi exotického Karibiku. Je dostupný v 330 ml štýlovej fľaši s praktickým otváraním „twist-off“, pripravený na každú párty či posedenie s priateľmi. Novinkou je 500 ml plechovka. Captain Jack Cuba Libre je inšpirovaný známym kokteilom Cuba Libre, ponúka vyladenú kombináciu chutí piva, obľúbeného miešaného nápoja a sviežej limetky. Je dostupný v 330 ml štýlovej fľaši s praktickým otváraním „twist-off“, pripravený na každú párty či posedenie s priateľmi. Captain Jack Exotic Daiquiri je nový variant inšpirovaný obľúbeným Karibským kokteilom, ktorý spája jemnú chuť piva obohatenú o exotické ovocné tóny. Dostupný je v 330 ml štýlovej fľaši s praktickým otváraním „twist-off“, pripravený na každú párty či posedenie s priateľmi.

Zapožičal: Niceboy