Domov Periférie Recenzia: Niceboy Powerbank 20000 mAh a 10000 mAh

Recenzia: Niceboy Powerbank 20000 mAh a 10000 mAh

Zdielať

Azda každý používateľ smartfónov zažil situáciu, keď mu energia v batérii dochádza, ale zdroj energie nemá k dispozícii. Veľmi populárnymi pomocníkmi sú v súčasnosti powerbanky, teda externé batérie, ktorými možno dobiť mobilné zariadenia práve vtedy, keď nie je na dosah elektrická sieť. Otestovali sme pritom hneď dva modely od Niceboy – menší s kapacitou 10000 mAh a väčší s kapacitou 20000 mAh.

Obidva testované modely ponúkajú až päť konektorov, z toho tri slúžia na nabíjanie powerbanky (microUSB, USB-C a Lightning) a dva USB porty pre nabíjanie zariadení súčasne – napríklad smartfón a slúchadlá, príp. dva smartfóny. Dva porty sú výhodou najmä v dnešnom svete mobilných zariadení, keď výkon raketovo stúpa a nároky na batériu spolu s ním. Externé batérie sa tak stávajú vítaným príslušenstvom každého majiteľa smartfónu. Veľmi milým prekvapením je však široká podpora pre nabíjanie powerbanky. Nie je celkom bežné, aby zariadenie podporovalo všetky tri typy používaných konektorov a väčšinou podporuje iba jedno (v minulosti cez microUSB, ktoré nahradilo USB-C).

Powerbanka sa hodí aj častým cestovateľom, ktorí nemajú vždy dostupnú elektrickú sieť, ale tiež aj používateľom, ktorí používajú zariadenia aktívne a nestačí im výdrž batérie. Predajné balenie obsahuje samotnú powerbanku, krátky 15 cm prepojovací microUSB-USB kábel a manuál. Výrobca predpokladá, že bude mať používateľ svoju nabíjačku, čo je bežné. Oceňujeme príjemné pogumované spracovanie zariadenia, hoci ide o plast. Priebeh nabíjania ako aj stav batérie powerbanky zobrazujú štyri LED diódy, ktoré indikujú štyri úrovne nabitia batérie (100 – 75 – 50 – 25 %). Obidva modely sú si veľmi podobné – dizajn aj konektivita je pri oboch modeloch rovnaká.

Rozdiel je však v rozmeroch a hmotnosti powerbánk – zatiaľ čo kapacitne menšia je štíhlejšia a ľahšia – má rozmery 144×76×15 mm (D׊×V) a hmotnosť 215 gramov, väčšia má potom 385 gramov a rozmery 144×76×25 mm (D׊×V). Medzi nevýhody rozhodne patria rozmery, očakávali by sme kompaktnejšie balenie a privítali kovové spracovanie namiesto plastu. Výhodou je ochrana Smart Power proti škodlivým energetickým výkyvom (preťaženie, prehriatie, vybitie, prebitie). Úsporu energie zaistí funkcia automatického vypnutia pri nečinnosti. Model Niceboy Powerbank 20000 mAh je vhodný pre všetkých používateľov, ktorí potrebujú vysokú „zásobu“ energie na cesty a jej cena je 30 eur. Naopak menší model Niceboy Powerbank 10000 mAh stojí 18 eur, je vhodný pre používateľov, ktorí chcú kompaktnejšie zariadenie.

Zapožičal: Niceboy