Domov Domácnosť Recenzia: Lauben Contact Grill Deluxe 2000ST

Recenzia: Lauben Contact Grill Deluxe 2000ST

Zdielať

Otestovali sme kontaktný gril, ktorý je určený pre vnútorné použitie. Ponúka mnoho výhod a môže byť praktickým doplnkom do domácnosti.

Za jeho výhodu považujeme flexibilitu, malé rozmery a hmotnosť, aj možnosť jednoduchého prenášania. Vnútorné použitie znamená, že ho možno použiť nielen vonku na terase (ak je dostupná elektrická sieť), ale najmä v interiéri. Kedykoľvek behom roka, bez uhlia, bez nepríjemného dymu a s minimom tuku. Zároveň disponuje BBQ módom, v ktorom sa otvorením transformuje na stolový gril a umožní prípravu šťavnatého burgra alebo čerstvej ryby. K dispozícii je šesť automatických programov, ktoré sú na mieru ušité rôznym surovinám. Teplotu aj čas prípravy možno nastaviť takisto manuálne, gril si používateľskú voľbu zapamätá a možno ju využiť aj nabudúce.

Vďaka výkonu 2000W si poradí aj s prudkým opečením, ktoré je potrebné pri steakoch, pričom disponuje plochou 1400 cm2. Oceňujeme, že výrobca zahrnul do výbavy aj praktickú misku na odkvapkávanie prebytočného tuku a šťavy. Príjemným bonusom je dizajnové prevedenie vhodné do akéhokoľvek prostredia. Páči sa nám, že ovládanie a obsluha je jednoduchá a zvládne ju azda každý. Stačí otvoriť hornú časť, a medzi dve platničky (sú odnímateľné, obojstranné a umývateľné) vložiť mäso alebo iné grilované jedlo a následne gril zavrieť. Polohu možno nastaviť pomocou rukoväte, ktorá disponuje funkciou Cool Touch, aby sa používateľ nepopálil.

Následne stačí už gril iba zapnúť, vybrať preddefinovaný program (prípadne upraviť čas) a čakať. Najprv začína predhrievanie a následne samotné grilovanie. V prípade, ak chce používateľ pripraviť viac mäsa (resp. iného jedla), pri každom novom vložení musí proces voľby programu, aj predhrievania opakovať. Viac by nás potešilo, keby aj tento spôsob bol zjednodušený (ak by odpadla nutnosť zakaždým si navoliť daný program a bez času predhrievania). K dispozícii je šesť prednastavených programov, ktoré zahŕňajú: hovädzie, ryba, hydina, klobásky, hamburger a slanina. Každý program má už v základe nastavenú teplotu a čas prípravy, ale po výbere programu možno obe hodnoty manuálne upraviť.

Gril si používateľovu voľbu zapamätá a pri ďalšom spustení programu sa čas a teplota zmení na hodnoty, ktoré použil naposledy. Za výhodu považujeme nenáročnú údržbu, a tiež, že prebytočné tekutiny odtekajú do praktickej odkvapkávacej misky. Platničky možno po použití vložiť do umývačky riadu, takže odpadá starosť s čistením. Výrobca dodáva dve platničky 2v1 (klasické rebrované platničky na grilovanie ako aj ploché, napríklad na vajce či palacinky) priamo v balení. Je možnosť dokúpiť si aj platničky na wafle. Testovaním tohto modelu sme sa mohli presvedčiť, že výsledné jedlo je veľmi chutné a pritom ide o oveľa zdravší spôsob prípravy jedla než v bežnej fritéze. Mäso aj burgre, ktoré sme na grile pripravovali, splnili naše očakávania. Treba poznamenať, že pripravené jedlo je vhodné skonzumovať bez veľkého otáľania, lebo po určitom čase môže byť tvrdšie a suchšie. Je totiž pripravované s minimom oleja.

Lauben Contact Grill Deluxe 2000ST umožňuje rýchle, pritom jednoduché a zdravé grilovanie rôznych druhov potravín. Vďaka roštom ponúkne optimálne grilovanie potravín,  ktoré budú šťavnaté a chutné. Má praktický tvar, ktorý umožňuje jednoduché uskladnenie a prenos. Tiež je ľahko ovládateľný a vhodný pre vnútorné použitie, či už v kuchyni alebo na terase. Gril je určený pre každého, kto si chce vychutnať výbornú chuť grilovanej stravy z pohodlia domova a jednoducho ovládať proces grilovania. Odporúčame.

Zapožičal: Lauben