Domov Audio Recenzia: Lamax Beat Sphere SP-1

Recenzia: Lamax Beat Sphere SP-1

Zdielať

Na trhu je veľa malých a kompaktných reproduktorov. Nami testovaný Sphere SP-1 sa rozmerovo radí k tomu najkompaktnejšiemu, čo trh ponúka. Ako obstojí v teste pri kvalite reprodukcie zvuku?

lamax-beat-sphere-sp-1-01

SP-1 prichádza s rozmermi 70×40×70 mm (Š×V×H) a hmotnosťou 100 gramov. V malej krabici je okrem reproduktora aj nabíjací microUSB kábel spolu s 3,5 mm audio prepojovacím káblom. Reproduktor možno pripojiť pomocou Bluetooth alebo audio káblom. Konštrukcia prináša kombináciu plastu, ktorý však výrazne dominuje a malý podiel hliníku, ktorý tvorí len mriežku reproduktora. Ladený je do tyrkysovej farby so sivým predelom uprostred a kovovou mriežkou zhora.

lamax-beat-sphere-sp-1-02

Pre jednoduchšie prenášanie umiestnil výrobca z hornej strany pútko, o konektivitu sa stará 3,5 mm audio jack spolu s nabíjacím microUSB konektorom. K dispozícii je tiež slot na SD kartu, vďaka čomu možno prehrávať priamo MP3 súbory z pamäťovej karty. Regulácia hlasitosti je k dispozícii na dvoch tlačidlách (plus a mínus), ktoré je potrebné podržať; keďže po krátkom stlačení majú funkciu ovládania skladieb vpred a vzad.

lamax-beat-sphere-sp-1-03 lamax-beat-sphere-sp-1-04

Okrem toho je tu aj tlačidlo na play/pauzu a tiež na voľbu módu – Bluetooth, AUX IN (teda vstupu zvuku z audio káblu), pamäťovej karty, alebo FM rádia. K dispozícii je síce Bluetooth, ale nie je dostupný vo verzii 4.x, ale len v starej verzii 2.1, vďaka čomu o efektivite spotreby nemôže byť ani reč. Pre používateľov je k dispozícii aj integrovaná batéria. Podľa výrobcu má vydržať na jedno nabitie päť hodín, čo je dosiahnuteľná hodnota pri bežnom počúvaní hudby zo smartfónu.

lamax-beat-sphere-sp-1-05 lamax-beat-sphere-sp-1-06

Reprodukcia zvuku je aj vzhľadom k malým rozmerom priemerná a rozhodne sme aj pri takto malých reproduktoroch už zakúsili lepší zvuk, často však išlo o drahšie modely. Basy sú slabé a nevýrazné. Maximálna hlasitosť je na prijateľnej úrovni a vieme si predstaviť, že na ozvučenie malej miestnosti stačí. Na základné potreby počúvania hudby zo smartfónu to síce stačí, pre náročnejších to však zrejme nebude.

lamax-beat-sphere-sp-1-07

Pri používaní nám však prekážali príliš hlasné a dosť otravné zvukové signály. Pri každom zapnutí, odpojení zaznel výstražný zvuk. Podobne pri párovaní vždy znie oznam, čo sa deje (waiting for device, paring mode, atď.), pričom tieto otravné zvukové oznámenia rozhodne znižujú komfort používania. Určite by sme ocenili, ak by výrobca siahol po nejakom pípnutí tak ako je to bežné pri iných prenosných reproduktoroch, alebo slúchadlách.

lamax-beat-sphere-sp-1-08

Lamax Beat Sphere SP-1 stojí okolo 20 eur, zaujme výrazným tyrkysovým dizajnom a funkciami. Hoci je reprodukcia zvuku skôr priemerná, sú používatelia, ktorým to postačí. Konektivita síce fajn, ale je tu neefektívny a starý Bluetooth 2.1, ktorý však môže potešiť najmä majiteľov starších telefónov. Tak ako všetky prenosné reproduktory, aj tu je integrovaná batéria, ktorá vydrží päť hodín. Navyše, vzhľadom k cene z neho môže byť predajný hit.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 70×40×70 mm (Š×V×H)
Hmotnosť: 100 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: 5W
Menič:
Podporované profily: N/A
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 5 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: tyrkysová

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn
+ Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť
+ Prítomné FM rádio, čítačka SD kariet
+ Výdrž na batériu, možnosť hands-free

Mínusy
– Zvukové upozornenia sú otravné
– Priemerná reprodukcia zvuku

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LAMAX Beat Sphere SP-1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Lamax

2 komentárov