Domov Periférie Recenzia: Corsair M55 RGB Pro

Recenzia: Corsair M55 RGB Pro

Zdielať

Spoločnosť Corsair má v portfóliu niekoľko zaujímavých myší, pričom sme testovali tentoraz káblovú M55 RGB Pro, ktorá má zaujímavý pomer cena/výkon a taktiež nízku hmotnosť – iba 89 gramov.

Balenie je takmer totožné s ostatnými modelmi spoločnosti, farbou ide o typicky žlto-čierne prevedenie. Testovaná myš je určená pre ľavákov aj pre pravákov. Hoci bočné tlačidlá sú dve a to len na ľavej strane, univerzálnosti myši to neprekáža. Ďalšie tlačidlo (po ľavom, pravom a koliesku) je umiestnené pod kolieskom, jeho predvolené nastavenie je na zmenu citlivosti senzora. Zo spodnej strany myši je optický senzor PixArt PAW3327. Hoci na prvý pohľad vyzerá myš takmer identicky ako model Harpoon, po preskúmaní vidieť rozdiely – myš M55 RGB Pro je väčšia a po dĺžke rozmernejšia. Dlhodobo ju testujeme spolu s notebookom Eurocom Max Q6.

Boky majú niekoľko drážok, ktoré pomáhajú používateľovi udržiavať lepšiu priľnavosť, najmä keď zdvíha myš zo stola. Jej rozmery sú 125×68×40 mm (D׊×H). Pripomeňme, že spracovanie je z čierneho plastu a keďže je matná, zachytáva odtlačky. V strede chrbta je lesklý materiál, v ňom je umiestnené textúrované gumené koliesko a obyčajné ABS plastové tlačidlo CPI. Všimli sme si, že koliesko má taktiež voľnosť a  vŕzga pri scrollovaní. Je to škoda, hoci je cena myši okolo 55 eur, nemalo by sa to stať. Okrem neho je však celá myš pevná, nikde nič nevŕzga a ani nepíska. Tlačidlá sú tuhšie, ako sme zvyknutí, používajú spínače Omron D2FC-FK, ktoré majú životnosť 50 miliónov kliknutí.

Na prispôsobenie jediného tlačidla pri koliesku a úpravy DPI bez jeho použitia je potrebný softvér Corsair iCUE. V aplikácii možno programovať všetky tlačidlá – poteší aj nastavenie citlivosti či možnosť nainštalovania novšieho firmvéru priamo v aplikácii. Možno tak opraviť akékoľvek chyby či pridať nové funkcie a vylepšiť staré. Čo sa používania týka, tu nemáme veľmi čo vytknúť. Poteší tiež špičkový senzor PixArt PMW 3327. Dodávame tiež, že optický senzor myši s citlivosťou od 200 do 12400 DPI je spoľahlivý a presný. Poteší dlhý, 1,8 metrový kábel, ktorý je však hrubší a na koncoch má tendenciu sa strapkať.

Corsair M55 RGB Pro je kompaktná a veľmi ľahká myš. Hoci je cena nastavená na 55 eur, mrzí nás najmä hlučné vŕzgajúce koliesko, tuhšie tlačidlá a hrubší kábel. Páči sa nám univerzálnosť, ako aj možnosť konfigurácie priamo v softvéri iCUE. Oceňujeme špičkový senzor, dlhú životnosť tlačidiel a tiež nízku hmotnosť a rozmery. Nie každému však padne do rúk, najmä pre tie najväčšie dlane môže byť malá a menej ergonomická. Myš však odporúčame, ponúka veľa funkcií, je vhodná pre hráčov, multimediálnych nadšencov a tiež aj do kancelárie.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 125×68×40 mm (D׊×H)
Hmotnosť: 89 gramov
Rozhranie:  drôtové, USB kábel s dĺžkou 1,8 metra
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: RGB
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 8 ks
Citlivosť: 200 – 12400 DPI
Podpora: Windows, MacOS, Linux, Android

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Nízka hmotnosť, rozmery
+ Kvalitný senzor a tlačidlá
+ Prehľadný softvér iCUE
+ Tlačidlá na oboch stranách
+ Pre ľavákov aj pravákov

Mínusy
– Vŕzgajúce stredové koliesko
– Tuhšie tlačidlá, hrubý kábel

Zapožičal: Corsair