Domov Novinky OpenAI predstaví GPT-5 s novými funkciami

OpenAI predstaví GPT-5 s novými funkciami

Zdielať

Známy chatbot ChatGPT od firmy OpenAI dostane čoskoro dostať novú verziu GPT-5.

Spoločnosť nemá stanovený dátum vydania nového modelu a stále trénuje nový modul. Po ukončení bude interne testovaný z hľadiska bezpečnosti, pri ktorom by sa model rôznymi spôsobmi podrobil skúškam s cieľom nájsť problémy predtým, ako bude nástroj sprístupnený verejnosti. Testovanie nemá žiadny konkrétny časový rámec na dokončenie, takže tento proces by mohol potenciálne oddialiť dátum vydania. Správy síce naznačujú, že má prísť v lete, uvidíme však, či sa tak naozaj stane.

Chatbot rozhodne zaujal svet a poukázal na to, ako môže umelá inteligencia pomôcť pri každodenných úlohách, čo spôsobilo, že sa spoločnosti začali ponáhľať so zavádzaním umelej inteligencie do svojich produktov. GPT je veľký jazykový model, ktorý poháňa ChatGPT. Správa uvádza, že niektorí zákazníci dostali ukážky najnovšieho modelu a súvisiacich vylepšení a uvádzajú, že nový modul je „naozaj dobrý, akoby podstatne lepší“.

Posledná významná aktualizácia bola pred rokom, keď bol vydaný GPT-4. Štvorka reaguje rýchlejšie a presnejšie ako GPT-3. Hoci je k dispozícii aj GPT-4 Turbo, ktorá je k dispozícii predplatiteľom služby ChatGPT Plus. Pôvodne sa očakávalo, že tréning, vývoj a testovanie GPT-5 potrvá dlhší čas, pričom by sa mohol objaviť až v roku 2025. Táto správa nám dáva nádej na urýchlené vydanie. Takisto má byť nová generácia spoľahlivejšia ako predchádzajúce modely. Častokrát sa používatelia sa sťažovali na degradáciu GPT-4 a horšie výstupy.

Zdroj