Domov Návody MeteoEarth: Prehľadná aplikácia na predpoveď počasia

MeteoEarth: Prehľadná aplikácia na predpoveď počasia

Zdielať

Ak chce používateľ zistiť, aké má byť počasie, v Google Play nájde mnoho aplikácii. Akú však vybrať? Jednou z aplikácii, ktorú odporúčame je MeteoEarth, ktorá je prehľadná a dostupná zadarmo pre všetky zariadenia s Androidom.
meteoearth 03

Aplikáciu MeteoEarth používame už dlhšie a považujeme ju za veľmi dobrú a presnú na predpoveď a sledovanie počasia. Po spustení zobrazuje aplikácia celú planétu, potom si každý používateľ vie nastaviť svoju polohu za asistencie GPS a GLONASS navigácie alebo ručne posunom prsta po planéte.

V aplikácii si možno sledovať aktuálnu oblačnosť vo vybranej oblasti, alebo kdekoľvek na svete. K dispozícii sú aj informácie o smere vetra, či teplotné rozdiely v oblastiach. Kde má najbližšie pršať? Stačí prejsť prstom po planéte na danú oblasť, ktorá používateľa zaujíma a stlačiť play v rohu, čím zobrazí danú oblasť v animácii a tiež aj to, či v najbližších dňoch možno očakávať zrážky.

webkamery

Na predpoveď na najbližšie dni však je potrebné mať zakúpenú plnú verziu aplikácie. Ak chce používateľ ešte presnejšie overiť počasie v danej oblasti, môže použiť aktuálne zábery z webkamier v danom meste. Tým sa presvedčí, či sa aplikácia náhodou nemýli, no podľa našich skúseností pracuje presne. Aplikáciu počasia možno stiahnuť zadarmo z Google Play a v prípade, ak očakávate pridanú hodnotu, bude potrebná kúpa  jej vyššej prémiovej verzie.