Domov Novinky ASUS predstavuje Zenfone 11 Ultra zameraný na AI

ASUS predstavuje Zenfone 11 Ultra zameraný na AI

Zdielať

Najnovšia vlajková loď prináša vylepšený fotoaparát, dizajn aj výkon a zameranie na umelú inteligenciu.

Zenfone 11 Ultra možno považovať za prémiový model výrobcu, ktorý predstavuje vrchol ponuky a je dostupný na predaj už dnes. Mobil zaznamenal významný posun k väčšej veľkosti displeja, čím ponúka viac výkonu, lepšie fotoaparáty a väčšiu batériu. Dizajn modelu je inšpirovaný prírodnými scenériami z celého sveta a je dostupný vo štvorici farieb. V súlade s ekologickým zameraním značky, výrobca použil na výrobu recyklované materiály, vrátane 100% recyklovaného hliníka pre rám a zvýšil podiel recyklovateľných materiálov v obale. Telefón disponuje AMOLED displejom s veľkosťou 6,78″, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a je vybavený technológiou Pixelworks pre živší obraz a technológiou LTPO pre lepšiu energetickú účinnosť.

Vďaka minimalizovaným rámikom ponúkne pomer displeja k telu na úrovni 94%. Hardvérovým základom smartfónu je výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 16GB RAM a 512GB interné úložisko. O napájanie sa stará batéria s kapacitou 5500 mAh. Model tiež zahŕňa zlepšenia v oblasti fotografie a videa, vďaka 50 MPx hlavnému fotoaparátu s pokročilými stabilizačnými technológiami. Softvérové vylepšenia ako AI Portrait Video (ponúka efekt hĺbky ostrosti, čím dodáva videám profesionálnu estetiku) a HyperClarity a AI Object Sense (ktoré pomáhajú zaznamenať realistické snímky a zachytiť každý okamih života) rozširujú kreatívne možnosti používateľov.

Pokročilé funkcie umelej inteligencie sú takisto zaujímavou pridanou hodnotou pre používateľa. AI Noise Cancellation na potlačenie hluku pomocou umelej inteligencie a tiež AI Call Translator umožňuje okamžitý prevod reči na text a preklad do používateľom preferovaného jazyka. Funkcia AI Wallpaper umožňuje jednoducho vytvárať personalizované tapety pomocou umelej inteligencie; a AI Transcript v reálnom čase zachytiť a uložiť prepis pomocou aplikácie na záznam zvuku alebo z existujúcich zvukových súborov. ASUS Zenfone 11 Ultra je na Slovensku k dispozícii za cenu 999 eur v konfigurácii 12/256 GB a za 1129 eur vo vyššej verzii 16/512 GB.