Domov Návody Aplikácia „GL to SD“ umožňuje efektívne prenášanie dát

Aplikácia „GL to SD“ umožňuje efektívne prenášanie dát

Zdielať

Systém Android postupuje smerom dopredu a s tým prichádzajú aktualizácie. Android pri čísle 4.0 pridal mnohé zaujímavosti, avšak bola odobratá zo systému dosť dôležitá možnosť/funkcia a to konkrétne premiestňovanie dát aplikácií. Samotné aplikácie je síce možné premiestniť stále, ale priznajme si, k čomu to je, keď aplikácia má dnes okolo 10 MB a enormne veľké dáta, ktoré zahlcujú a spomaľujú zariadenie.

Telefonovanie

Ak zariadenie používateľa disponuje dostatočným interným ukladacím priestorom, dáta používateľovi nevadia, problémom je iba čiastočné spomalenie systému. Ale ak je interné úložisko malé, ako napr. 2 až 4 GB, čo je pre dáta desiatok aplikácií nemysliteľné, vrelo odporúčame prenášanie dát pomocou tejto aplikácie. Samozrejme, pre funkčnosť dát presunutých na SD je potrebné oprávnenie root.

Postup pri prenášaní je jednoduchý: Keď už má používateľ rootnuté zariadenie, nainštaluje „GL to SD“, potom nainštaluje požadovanú aplikáciu s veľkým množstvom dát. Po otvorení stiahne potrebné dáta, následne otvorí „GL to SD“ a hneď na vrchu by ste mal používateľ vidieť novonainštalovanú hru/aplikáciu. V pravom hornom rohu klepne na tri štvorčeky, zo zjavených riadkov vyberie možnosť „move data,“ čo premiestni dáta z „Internal/storage/sdcard0“ do „ExtSdCard“. Po premiestnení stlačí používateľ tlačidlo „mount,“ ktoré prepojí aplikáciu s presunutými dátami. Napokon už stačí aktivovať možnosť play.

GL_to_SD_root_01

Aplikácia „GL to SD“ je kompatibilná s verziou Android 2.2 a vyšším. Ako už bolo spomenuté, k funkčnosti bude používateľ potrebovať vyžadovaný root. Ak prípadne už aplikáciu, ktorej dáta boli prenesené vymaže, „GL to SD“ automaticky položí otázku, či pozostatočné dáta na externej SD karte chce používateľ vymazať. Aplikácia podporuje aj kapacitu karty 32 GB. Aplikácia je zdarma, prípadne si možno zaplatiť za verziu Pro, ktorá navyše disponuje zadávaním vlastných folderov na dáta, automatickým mountnutím pri boote zariadenia, prezeraním a vymazávaním duplicitných dát vo vnútornej pamäti, odstránením reklám a možnosťou vylepšovania a modifikovania tejto aplikácie pre developerov.