Domov Domácnosť Tipy a triky: Ako zdravo relaxovať?

Tipy a triky: Ako zdravo relaxovať?

Zdielať

Už takmer dve desaťročia je v povedomí najmä mladšej generácie slovenská značka Tuli symbolom pre relax a uvoľnenosť.

Sedacie vaky sú obľúbeným doplnkom najmä väčšieho interiéru, avšak vhodné sú aj na vonkajšie plochy ako napríklad terasy. V princípe sa hodia tam, kde si chceme užiť priestor na zábavu či stretnutia s priateľmi. K dispozícii sú však aj modely, ktoré poslúžia ako dizajnové kreslo do obývačky. Tuli vaky sú šité v rôznych farbách a tvaroch z kvalitných materiálov. Výrobca kladie dôraz na ergonómiu, antialergický poťah a ekologickú nezávadnosť.

Možno si vybrať rôzne farby a modely, ktoré možno kombinovať, alebo staviť na jednoduchosť. Výrobky sa vyznačujú univerzálnosťou a prispôsobivosťou. Sú ľahké, umožňujú vytvárať útulnú atmosféru a poskytnú používateľovi komfortné miesto na oddych. S príchodom jari a leta ich možno presunúť na terasu alebo do záhrady, kde poslúžia ako pohodlné a štýlové sedenie. Deti ho ocenia pri hraní a tiež ako miesto na odpočinok po plnom dni dobrodružstiev; dospelí si v ňom s radosťou oddýchnu pri obľúbenom príbehu a šálke kávy a čaju.

Ako príjemné sedadlo v obývačke môže byť Tuli vak na prvý pohľad nezvyčajný, ale jeho prítomnosť ocenia mnohí. Pritiahne pozornosť každej návštevy a môže sa stať, že návštevy si viac obľúbia sedenie vo vaku ako v bežnom kresle. Jednou z výhod je ich jednoduché presunutie medzi miestnosťami, bez problémov ich možno premiestniť do izby, alebo do obývačky. Horšie je to so skladnosťou, keďže zaberajú pomerne veľkú časť miesta. Pri výbere modelu, v ktorom sa dá sedieť aj ležať, získa používateľ novú úroveň pohodlia a využitia voľného času.

Výhoda sedacieho vaku spočíva aj v jeho konštrukcii. Na rozdiel od bežných sedačiek či kresiel, sedací vak sa nevyznačuje pevnými stenami. Jeho výplň tvoria guličky z kvalitného polyesteru, ktoré sa prispôsobia tvaru každého tela. Tak zaisťujú zdravé pohodlie a žiadne tlačenie, ktoré by narúšalo chvíle relaxácie. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že to funguje výborne. Za nevýhodu ale možno považovať poddajnosť, ktorá nemusí vyhovovať každému používateľovi.

Nami testované vaky sú vyrobené z outdoorových materiálov, ktoré sú odolné voči vode a svetlu. Nezáleží teda, či na ne prší alebo na nich svieti slnko. Materiál je možné vyzliecť a vyprať ho v práčke. Takže aj keď na vak niekto náhodou vyleje šálku kávy, netreba sa báť. Používateľ jednoducho zvlečie poťah, vloží ho do práčky a v krátkom čase má vak ako nový. Toto riešenie sa nám páči – je praktické na údržbu a dlhú životnosť produktu.

Z testovaných modelov nás zaujal sedací vak Sofa, ktorý je zaujímavý pre jeho univerzálnosť. Vďaka tomu je ideálnym doplnkom do akéhokoľvek interiéru. Model Moka svojím jednoduchým a čistým dizajnom je veľmi vhodným riešením ako pre obývačku tak aj pre exteriér. Ak však niekto hľadá niečo netradičné, odporúčame Kanoe. Má atypický tvar indiánskeho plavidla, ktorý dobre drží. A pre tých najmenších je tu Smart, ktorý je svojou veľkosťou a tvarom ideálne prispôsobený potrebám detí.

Všetky štyri testované Tuli vaky sa nám páčia a odporúčame ich najmä používateľom, ktorí majú priestranný byt, či terasu a očakávajú pohodlie. Svoje miesto si ale iste môžu nájsť aj v komerčných priestoroch kancelárií alebo hotelov. Pohodlná a pritom zdravá forma sedenia je to, čo všetci potrebujeme.