Domov Novinky Xbox One obohatený o službu Cortana už v roku 2016

Xbox One obohatený o službu Cortana už v roku 2016

Zdielať

Ako bolo oznámené, už v roku 2016 sa môžeme tešiť na asistentku Cortana importovanú priamo do Xbox One. Beta testeri budú mať možnosť aplikáciu vyskúšať už v časovom pomedzí tohto roka, aby následne vložil Microsoft do rúk finálnych používateľov, presne podľa plánu, globálne použiteľný a bezchybný produkt, pretože tento krát bude odladenosť na prvom mieste.

Cortana

S Cortanou sme sa už stretli v mobilnom systéme Windows Phone 8.1 a taktiež je zabudovanou súčasťou v operačnom systéme Windows 10. Tento krok zavedenia technológie do všetkých odvetví pre Microsoft sa rysuje ako veľmi dobrý strategický krok, či už pre synchronizáciu, alebo iné dôvody.

Aj keď ešte stále po oficiálnej stránke nie je jasné, akú hlavnú funkciu bude mať Cortana na tejto konzole na starosti, môžeme dedukovať, že vývojári zamýšľajú pre názornú ukážku funkcie v súvislosti s Kinect kontrolórom. Zatiaľ si však môžu fanúšikovia zariadenia Xbox vyskúšať beta aplikácie pre Windows 10. Nová aktualizácia vylepší komunikáciu a zdieľanie. Aplikácia Xbox Beta je už k dispozícii. Termín podrobného oznámenia funkcií aplikácie má byť spustený v dohľadnej dobe.

Zdroj: PCW