Domov Novinky Vlajková loď HTC U12+ je vonku!

Vlajková loď HTC U12+ je vonku!

Zdielať

HTC sa po dlhšom čase znovu vracia s novou vlajkovou loďou, ktorá disponuje okrem iného aj duálnou selfie kamerou.

Rovnako ako pri novom OnePlus 6 a zvyšných vlajkových lodiach, je aj nový HTC U12+ osadený v sklenenom tele. Prednú stranu smartfónu tvorí 6“ obrazovka s rozlíšením 1440 x 2880 px. Čo sa týka fenoménu horného výrezu pre fotoaparát, v HTC sa radšej rozhodli pre klasickú verziu s čiernym pásom. Celý displej chráni Gorilla Glass 5 spolu s certifikátom IP68 pre vodeodolnosť.

htc u12

Zadná časť U12-ky je polopriehľadná, čo dodáva mobilu istý šmrnc. V strede hornej časti sa nachádza duálny fotoaparát s 12MP+16MP (telephoto). Dokáže nahrávať video v 4K pri 60fps. Táto kamera sa podľa testov javí ako jeden z konkurentov pre P20 Pro.

Avšak skutočná novinka, s ktoru prichádza HTC na trh je predný duálny  8MP fotoaparát. Slúžiť má najmä pre rozostrenie pozadie na našich selfie.

htc u12

Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 845 a pomáha mu v tom 6GB RAM, krása. Kapacita batérie je 3 500mAh a jej výdrž sa odhaduje na niečo cez 24 hod. Nechýba ani rýchlonabíjanie (Quick Charge 3.0): 50% za 35 min.

Čo sa týka pamäte, sú verzie s kapacitou 64 a 128 GB. Pre tých, ktorým ani toto nebude stačiť je tu možnosť rozšírenia prostredníctvom microSD karty až do 400GB (slot pre SIM 2).

Vylepšená verzia HTC Edge Sense 2, vám umožní ovládať telefón stláčaním mobilu v ruke. Systém rozpozná akým spôsobom držíte mobil a na základe toho pre vás prispôsobí zobrazovanie. Bočné tlačidlá smartfónu boli odstránené a nahradené len vyznačenými miestami, ktoré môžete stláčať.

Cena je stanovená na 799€.

Zdroj: theverge.com