Domov Novinky V 4G sieti od O2 surfujú zákazníci už aj v Trnave

V 4G sieti od O2 surfujú zákazníci už aj v Trnave

Zdielať

Zákazníci O2 žijúci v Trnave môžu od dnes v smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly 4G internet. Operátor odštartoval komerčnú prevádzku 4G siete v celom meste pričom zákazníkom tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

O2

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2 a mať LTE SIM kartu a k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať. Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, už dnes má viac ako 50% zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM).

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení, ktoré sú kompatibilné so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

Zdroj: TS