Domov Novinky Unikli podrobnosti o iOS 17, nečakajte veľa zmien

Unikli podrobnosti o iOS 17, nečakajte veľa zmien

Zdielať

Apple práve vypustil iOS 16.3, najnovšiu verziu systému iOS 16, ktorý bol sám o sebe predstavený ešte v júni minulého roka.

Tento rok bude iOS 17 vydaný spolu so sériou iPhone 15, pravdepodobne v septembri, a dnes už o tom hovorí nová správa. Podľa tohto zdroja, ktorý bol v minulosti občas spoľahlivý, pokiaľ ide o veci týkajúce sa kalifornskej spoločnosti, iOS 17 nezavedie žiadne veľké vizuálne zmeny. V skutočnosti by ste mali očakávať, že bude vyzerať takmer identicky ako iOS 16. Namiesto toho sa nadchádzajúca verzia sústredí na zvýšenie stability a efektivity a podporu náhlavnej súpravy Apple Reality Pro AR/VR. Na tento účel bude iOS 17 obsahovať novú špecializovanú aplikáciu pre náhlavnú súpravu. Údajne pôjde o podobný koncept ako pri aplikácii pre hodinky Watch, ale s „podstatne väčším množstvom funkcií“. Zdá sa, že aplikáciu Domov čaká modernizácia, pričom sa chystajú „veľké zmeny“ spolu s drobnejšími „vylepšeniami“ aplikácie Nájsť moje.

Okrem toho aplikácia Hudba údajne zaznamená určité zmeny týkajúce sa navigácie v nej. Aplikácia Pošta bude „trochu“ zjednodušená a aplikácie Pripomienky a Súbory budú vylepšené, hoci nám nebolo povedané ako. Podľa všetkého by ste mali očakávať aj menšie zmeny v aplikáciách Fitness a Peňaženka, z ktorých druhá by mohla byť prepojená s Apple Pay Later. Vyzerá to tak, že iOS 17 je vytvorený na prevádzku na šiestich zariadeniach s Dynamickým ostrovom, z ktorých dva sú už dostupné iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Zdá sa teda, že všetky štyri pripravované modely iPhone 15 budú vybavené Dynamickým ostrovom, čím sa konečne upustí od výrezu. Podľa ďalších častí kódu iOS 17 budú mať všetky štyri pripravované iPhony port USB-C, ale iba dva budú podporovať rýchlosť USB 3.2, pravdepodobne modely Pro a Pro Max. Telefóny, ktoré nie sú Pro, zostanú pri rýchlostiach podobných tým, ktoré v súčasnosti dosahujú cez Lightning.

A nakoniec, iPhone 15 Pro Max vraj bude mať „pokročilejší“ softvér na spracovanie obrazu v porovnaní s iPhonom 15 Pro a lepší systém chladenia (čo je pravdepodobne aspoň čiastočne umožnené tým, že telefón je fyzicky väčší).

Zdroj