Domov Novinky Tipy a triky: Aplikácie, ktoré prispôsobia Windows 11

Tipy a triky: Aplikácie, ktoré prispôsobia Windows 11

Zdielať

Veľa používateľov nemá rado nový panel úloh Windows 11, avšak vďaka našim tipom na aplikácie tretích strán to môžete zmeniť.

Na pomoc vývojári tretích strán s aplikáciami, ktoré prinavracajú niektoré funkcie chýbajúce v najnovšom operačnom systéme. Microsoft vo Windows 11 odstránil základné funkcie panela úloh, ako je zobrazovanie času a dátumu na viacerých monitoroch, presun panela úloh do hornej časti obrazovky alebo po stranách a dokonca aj také drobnosti, ako je zmena jeho výšky a malé ikony. To rozhnevalo mnohých používateľov systému a väčšina hlavných ohlasov v programe Microsoft Windows Insider sa týkala zmien panela úloh pred debutom systému Windows 11 minulý týždeň. Nová aplikácia Start11 od Stardock sa zameriava predovšetkým na to, aby ste mohli zmeniť ponuku Štart späť na klasické štýly, ale je tu aj veľa možností prispôsobenia panela úloh.

Môžete zmeniť veľkosť panela úloh, jeho polohu na viacerých monitoroch a dokonca aj to, čo sa zobrazí, keď na panel kliknete pravým tlačidlom myši. Ak ste fanúšikom toho, že Správca úloh sa zobrazuje kdekoľvek, kde kliknete pravým tlačidlom myši na paneli úloh systému Windows 11, môžete ho vrátiť pomocou funkcie Start11. Hoci funkcia ťahania a upúšťania stále nie je v ponuke Start11 podporovaná, jediná vec, ktorá skutočne chýba, je možnosť zobrazenia hodín na viacerých monitoroch. Našťastie to zachraňuje ďalšia aplikácia tretej strany, ElevenClock, ktorá zobrazuje čas a dátum na viacerých monitoroch, čo je funkcia, ktorá vo Windows 11 napodiv chýba.

Používatelia systému Windows 11 by naozaj nemali mať potrebu uchyľovať sa k aplikáciám tretích strán len preto, aby sa vrátila základná funkcia panela úloh, ktorá v systéme Windows existuje už desaťročia, ale kým sa Microsoft nebude zaoberať feedbackom, sú k dispozícii aspoň nejaké riešenia. Microsoft minulý mesiac naznačil potenciálne zmeny panela úloh. „Tak ako pri každej skúsenosti v systéme Windows 11, aj tu neustále počúvame a učíme sa a vítame spätnú väzbu od zákazníkov, ktorá pomáha formovať systém Windows,“ uviedol hovorca Microsoftu vo vyhlásení pre The Verge v septembri. „Windows 11 sa bude časom naďalej vyvíjať; ak sa zo skúseností používateľov dozvieme, že existujú spôsoby, ako ho vylepšiť, urobíme to.“

Zdroj