Domov Novinky Sony predstavuje dva herné monitory a tri slúchadlá

Sony predstavuje dva herné monitory a tri slúchadlá

Zdielať

Spoločnosť Sony dnes predstavila novú sériu herného hardvéru – Inzone.

Uvedenými produktmi sú dva monitory a tri slúchadlá. Produkty Inzone sú určené na pohlcujúci herný zážitok, či už na počítači alebo na PlayStation 5. Oba monitory sú 27″ herné monitory s panelmi IPS LCD. Inzone M9 má rozlíšenie 4K a obnovovaciu frekvenciu 144 Hz (120 Hz cez HDMI). Na zlepšenie dynamického kontrastu využíva funkciu Full Array Local Dimming. Jeho maximálny jas je 600 nitov a má certifikáciu VESA DisplayHDR 600. Okrem toho má tento monitor 95% pokrytie DCI-P3. Sony Inzone M3 znižuje rozlíšenie na 1080p, ale zvyšuje obnovovaciu frekvenciu na 240 Hz (aj cez HDMI). Panel je podsvietený na okrajoch a má špičkový jas 400 nitov (DisplayHDR 400). Tento displej ponúka 99% pokrytie sRGB. Oba monitory sú kalibrované vo výrobe, aby dosiahli svoje ciele v oblasti presnosti farieb. Podporujú tiež typy HDR10 a HLG.

Čo sa týka obnovovacej frekvencie, podporujú NVIDIA G-Sync a HDMI 2.1 VRR pre variabilnú obnovovaciu frekvenciu (minimálne 24 Hz). Môžu sa tiež pochváliť 1 ms časmi prechodu zo šedej do šedej. Oba monitory sú vybavené dvoma vstupmi HDMI a jedným DisplayPort 1.4. Okrem toho majú zabudovaný rozbočovač USB: jeden vstup typu B, tri výstupy USB typu A. Tie sú ideálne na pripojenie klávesníc, myší a ovládačov, pretože vstavaná funkcia KVM prepne pripojenie USB spolu s video vstupom. Vďaka tomu budete môcť pripojiť počítač aj konzolu PlayStation 5. K dispozícii sú niektoré špecifické funkcie PS5, ako napríklad automatické mapovanie tónov HDR a automatický režim žánrového obrazu (napr. prepnutie do režimu Kino, keď si pustíte film). K dispozícii sú aj funkcie pre PC, ako napríklad špecializovaný softvér pre PC, ktorý vám umožní upraviť každé nastavenie monitora.

Stojany oboch monitorov umožňujú nastaviť výšku a sklon pre maximálne pohodlie. Stredový stĺpik funguje ako kanál na káble, aby bol poriadok. Monitor M9 má na zadnej strane aj pásik RGB LED, ktorý sa hodí k vášmu nastaveniu osvetlenia. Monitor Sony Inzone M9 si môžete predobjednať za 1100€ (príde v lete). Inzone M3 bude uvedený na trh do konca tohto roka s cenou 530 USD. Herné slúchadlá Sony Inzone H9, H7 a H3 majú rovnaký vonkajší dizajn, ale ponúkajú rôzne možnosti, ktoré zodpovedajú vašim potrebám a rozpočtu. Prvé dve sú bezdrôtové, H3 sú káblové slúchadlá. Keď ste počuli „bezdrôtové“, možno ste si vydýchli a hoci H9 a H7 podporujú Bluetooth, najlepšie sa používajú s priloženým USB kľúčom, ktorý umožňuje pripojenie s nízkou latenciou cez 2,4 GHz.

Slúchadlá je možné pripojiť k hardvérovému kľúču aj k smartfónu (cez Bluetooth), takže môžete jednoducho prijať prichádzajúci hovor. Mikrofón s ramienkom ponúka skvelú kvalitu zvuku na hlasové rozhovory v hre a ľahko sa ovláda: otočením nadol hovoríte, otočením nahor ho stlmíte. K dispozícii je hardvérové tlačidlo, ktoré mení vyváženie zvuku medzi zvukom v hre a hlasovým rozhovorom. Všetky tri slúchadlá podporujú 360 Spatial Sound. Ten sa dá aktivovať pomocou softvéru Inzone Hub pre PC, ktorý obsahuje aj algoritmy na premenu 2-kanálového sterea na 7.1-kanálový priestorový zvuk. Pre smartfóny je k dispozícii aplikácia 360 Spatial Sound Personalizer. Sony Inzone H9 podporujú aktívne potláčanie hluku a majú špeciálne tlačidlo na prepínanie režimu okolitého zvuku (100 Hz – 8000 Hz). Pri vypnutom ANC vydržia slúchadlá hrať 32 hodín.

Slúchadlá Inzone H7 nemajú ANC. Ich plusom je dlhšia výdrž batérie, ktorá je 40 hodín. H9 aj H7 sú vybavené 40 mm meničmi (EDCCA Voice coil s neodymovými magnetmi) a frekvenčnou odozvou 5 Hz – 20000 Hz. Pri modeli Inzone H3 sa nemusíte starať o batérie. Tieto slúchadlá majú tiež 40 mm meniče (CCAW Voice coil s neodymovými magnetmi, impedancia 35 Ohmov) s frekvenčnou odozvou 10 Hz – 20000 Hz. Všetky tri náhlavné súpravy si už môžete predobjednať, nájdete ich na oficiálnej stránke spoločnosti Sony, v obchodoch Amazon a Best Buy. Inzone H9 stoja 300 eur, H7 230 eur a H3 100 eur.

Zdroj