Domov Novinky Samsung údajne chystá ďalší kovový smartfón

Samsung údajne chystá ďalší kovový smartfón

Zdielať

Teda čiastočne kovovým, keďže z hliníka sú len boky, zadná strana zostala plastová. Podobné by to malo byť aj pri pripravovanom modeli Galaxy A5, známy pod kódovým označením SM-A500. Zatiaľ ale usudzujeme len z niekoľkých uniknutých fotografií.

Výbava by mala zahŕňať 5″ Super AMOLED displej s rozlíšením 1280×720 pixelov, základom by mal byť štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400. Používatelia by mali mať k dispozícii 16 GB internú pamäť, ktorú zrejme pôjde rozšíriť pomocou microSD kariet. Z pohľadu parametrov pôjde teda zrejme o strednú triedu s cenovkou high-endu. Samsung si predsa vypýta poriadne vysokú mažru.

Samsung Galaxy A5 02

Ďalej by sme mali očakávať 13 MPx zadný fotoaparát s LED bleskom, predný foťák má mať 5 MPx, batériu s kapacitou 2330 mAh a merač srdcového tepu. Operačným systémom sa stane Android (najskôr vo verzii 4.4 KitKat). Chýbať údajne nebude ani najnovšia verzia používateľskej nadstavby TouchWiz. Zatiaľ nie je jasné, kedy dôjde k predstavení nového Samsungu Galaxy A5. Očakávame, že sa tak stane niekedy na jeseň.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung G850 Galaxy Alpha poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Sammobile.com